فقط با خوردن این دو میوه چربی بسوزانید – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، کاکائوسیب، دانه‌های انگور و چندین منبع غذایی دیگر حاوی سطوح بالایی از فلاوانول‌ها هستند که به عنوان اولین فلاوانول‌ها نیز شناخته می‌شوند و فواید متعددی دارند.

مطالعات قبلی نشان داده است که غذاهای غنی از فلاوانول دارای پتانسیل قابل توجهی برای مدیریت سلامت قلب و عروق، بهبود سطح کلسترول و افزایش تحمل گلوکز هستند.

چندین مطالعه نشان داده است که مصرف غذاهای غنی از فلاوانول دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد سرطانی، قلبی، ضد میکروبی، ضد ویروسی و محافظت کننده عصبی است.

محققان ژاپنی قبلاً از مدل‌های موش برای بررسی رابطه بین دریافت فلاوانول در رژیم غذایی و متابولیسم چربی استفاده کرده‌اند.

بافت چربی عضو اصلی برای حفظ هموستاز انرژی بدن است و از بافت چربی سفید و بافت چربی قهوه ای تشکیل شده است. در حالی که بافت چربی سفید به عنوان منبع انرژی عمل می کند، چربی قهوه ای برای حفظ دمای بدن مهم است.

دانشمندان پدیده تبدیل بافت چربی سفید به قهوه ای را قهوه ای شدن چربی می نامند. در اینجا، بافت چربی سفید که انرژی را ذخیره می کند، به بافت چربی قهوه ای تبدیل می شود که قند خون و مولکول های چربی را تجزیه می کند.

این یک رویداد درمانی قابل توجه است، زیرا تجمع بافت چربی سفید اضافی با چاقی و ایجاد بیماری قلبی عروقی مرتبط است. علاوه بر این، فرآیند تبدیل گرما تولید می کند که به حفظ دمای بدن کمک می کند.

نائومی اوزاکابه، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه شیباوارا در ژاپن می گوید: «مصرف غذاهای غنی از فلاونوئیدها (کاکائو، سیب و غیره) نشان داده شده است که چاقی و عوارض آن را کاهش می دهد و همچنین از بیماری قلبی جلوگیری می کند. با این حال، فلاونوئیدها به خوبی توسط دستگاه گوارش جذب نمی شوند، بنابراین مشخص نیست که چرا آنها چنین اقدامات ارتقای سلامتی را انجام می دهند.

  لحظات کلیدی در نوشیدن چای سبز - تفکر مدرن

وی افزود: در نتایج قبلی متوجه شدیم که تغییرات همودینامیک پس از مصرف فلاونوئید ناشی از فعال شدن سمپاتیک است. بنابراین ما پیشنهاد کردیم که فلاونوئیدها می توانند چربی بژ را بهبود بخشند.

آنها همچنین دریافتند که اثر فلاوان 3-1 نه تنها در چربی زیر جلدی بلکه در چربی احشایی نیز آشکار می شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253485

دیدگاهتان را بنویسید