فعلا برنامه کوه و طبیعت را ببندید

فعلا برنامه کوه و طبیعت را ببندید

من گزارش میدم اعتدالمرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور نسبت به بارش شدید باران در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، نیمه شرقی فارس، نواحی جنوبی بوشهر و به ویژه نیمه غربی استان یزد از روز چهارشنبه هشدار داد. 5 آگوست). شرکت هواشناسی و آب منطقه ای تهران نیز با صدور هشدار نارنجی سیل از ساکنان استان تهران خواست روز جمعه 16 مردادماه در حاشیه رودخانه ها شنا نکنند. اما آنچه از احوال «امامزاده داوود» از زیارتگاه ها و ییلاقات نقل شده، نشان می دهد که به این هشدارها و احتیاط ها چندان توجهی نشده است. حتی از صبح روز پنجشنبه (15 مرداد) با وجود عملیات امدادرسانی به سیل زدگان، محور کن و سلیمان برای تماشای دستاوردهای سیل مملو از جمعیت بود. پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از رانندگان خواست به دلیل بارندگی شدید و مسدود شدن محور از تردد در این محور خودداری کنند.

با وجود این شرایط بحرانی، ستاد خدمات گردشگری که قرار بود در تمام ایام سال فعال باشد، هنوز نسبت به مناطق قرمز و هشدار سیلاب به مسافران هشداری نداده و اقدامات و هماهنگی های لازم را با استان ها انجام نداده است. به عنوان تور و اپراتورهای تور . اما در خوزستان معاون گردشگری آن استان از لغو تمامی تورهای گردشگری خوزستان تا اطلاع ثانوی خبر داد و تاکید کرد: انجام هرگونه تور در شرایط جوی فعلی غیرقانونی تلقی می شود و در صورت مشاهده با برگزارکننده تور برخورد خواهد شد. بر اساس قانون.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان از تعطیلی تمامی مناطق گردشگری به ویژه مناطق غربی و جنوبی این استان در روزهای پایانی هفته به دلیل بارش شدید باران خبر داد.

  سامانه موشکی باور 373 در چرخه عملیاتی یگان های پدافندی قرار گرفت

به گفته منصور شه فروش، مناطق گردشگری استان در برخی از معابر رودخانه ها قرار گرفته و سیل خساراتی به همراه خواهد داشت. لذا این اماکن در روزهای پایانی هفته تعطیل است و گردشگران از تردد به این مراکز و توقف در حاشیه رودخانه ها و مجاری آب خودداری کنند.

مدیرکل میراث، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد شامل رودخانه های خروشان از تعطیلی تمامی اماکن گردشگری در مسیر و بستر رودخانه تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: گشت نظارتی از کمپ های تنگ بر فراز این رودخانه انجام می شود. آخر هفته گنجی، تنگ مهریان، چشمه. شراب میشی، کوه گل و گروه چرام امکان پذیرش مسافر و گردشگر در این مکان ها را نخواهد داشت.

شهرداری یاسوج نیز تاسیسات گردشگری و تمامی پارک های شهر را تعطیل کرد.

در استان سیستان و بلوچستان تعدادی از بناهای تاریخی بر اثر سیل و بارندگی شدید آسیب دیدند. بنا به گزارش معاون میراث فرهنگی این استان، دیوار ضلع شمالی قلعه سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار ضلع غربی و داخلی قلعه نیکشار آسیب دید و طوفان در ایرانشهر همچنین باعث ریزش درختان نخل بر روی ساختمان قدیمی بهداشت که بخشی از دیوار است، ترک خورد و فرو ریخت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان که از جان باختن 2 نفر تاکنون در سیل پنج شنبه شب در شهرستان مخنشان خبر داد، وقوع سیل دیگری را در اقصی نقاط استان به ویژه در چهار شهرستان مخنشان پیش بینی کرد. ، طارم، خدابنده و زنجان و از مردم خواست: از توقف و استراحت در رودخانه ها، مسیل ها، کوهپایه ها و ارتفاعات خودداری کنند و به دلیل احتمال وزش باد شدید از نشستن در کنار درختان کهنسال و وسایل ساختمانی در دست ساخت خودداری کنند.

  قیمت روز لیر ترکیه دوشنبه 9 دی 1400

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین از احتمال طغیان منطقه ای و افزایش ناگهانی سطح آب و طغیان رودخانه ها و طغیان موقت و منطقه ای خبر داد و از مردم و گردشگران خواست در روزهای پایانی هفته از استقرار در کنار رودخانه ها خودداری کنند.

خسارات و مخاطرات سیل در استان های فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد. در تهران و برخی استان های دیگر اداره کل هواشناسی احتمال تداوم بارندگی ها در ارتفاعات و نیمه شمالی را داده است و توصیه می شود از هرگونه کوه نوردی، طبیعت گردی به ویژه در کوهپایه ها و دره ها و اترک خودداری شود. و همچنین کمپ های موقت در کنار سواحل رودخانه ها تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازگردد

دیدگاهتان را بنویسید