فعالیت 430 مجموعه در زمینه تشخیص و درمان

1084578 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ یکی از صنایع کاربردی و استراتژیک در دنیا، داروسازی و محصولات پیشرفته در زمینه تشخیص و درمان است. منطقه ای که همه کشورها در تلاش برای مکان یابی آن هستند.

پزشکی و درمان رشته ای است که امروزه به یکی از شاخص های تامین امنیت و نشاط یک کشور تبدیل شده است و عقب ماندگی و عدم توسعه در آن می تواند تهدیدی جدی برای بقای یک کشور و مردم آن باشد. به همین دلیل یکی از اولویت های ملی همه دولت ها حفظ و حراست از نیروی انسانی تحصیل کرده و نخبه در حوزه پزشکی و بهداشت و درمان است.

حفظ این نیروهای موثر که می توانند به توسعه پایدار یک کشور کمک کنند، مستلزم فراهم شدن زیرساخت ها و امکاناتی است که بتواند آنها را در ارتقای بازار داخلی یاری کند. در ایران یکی از راه های قابل اعتماد و عملی که طی سالیان گذشته برای حفظ نیروهای نخبه و تحصیلکرده در داخل کشور به کار گرفته شده است، حمایت از آنها در قالب ایجاد شرکت های دانش بنیان است.

در حوزه فناوری پزشکی و محصولات پیشرفته، در حوزه تشخیص و درمان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حمایت 430 گروه دانش بنیان سعی در رونق بخشیدن به کسب و کار خود با ارائه خدمات مختلف و حمایت و تشویق این افراد نمود. مردم در کشور بمانند

این شرکت‌ها با حمایت‌های دریافتی از خود، در بازار فناوری داخلی در زمینه‌های «تولید مواد اولیه مصنوعی و افزودنی‌های دارویی (مواد مؤثره، کمکی و استاندارد)»، «فرمولاسیون‌های دارویی پیشرفته، افزودنی‌ها و لوازم آرایشی، دارویی»، “محصولات و خدمات” بیولوژیکی و تشخیصی” و “داروهای گیاهی” در حال رونق است.

  عکس | ارتباط متناقض مهراوه شریفی نیا و آقای بازیگر را فاش کردند! - اندیشه معاصر

شرکت های دانش بنیان که در سایه حمایت های دولتی و با تکیه بر تخصص و دانش خود توانسته اند سهم خود را از بازار داخلی محصولات و خدمات در حوزه دارو و درمان افزایش دهند و بخش بزرگی از نیازها را تامین کنند. این صنعت بدون وابستگی به بازارهای جهانی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید