فشار سازمان ملل بر طرف های درگیر در یمن برای تمدید آتش بس تا 6 ماه

1057449 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، هانس گراندبرگ، نماینده سازمان ملل در امور یمن، 22 خردادماه اعلام کرد که طرف های شرکت کننده در یمن با تمدید آتش بس به مدت دو ماه دیگر (11 مرداد) با همان شرایط قبلی در اساسنامه موافقت کرده اند. توافق .

در همین راستا دو منبع آگاه به رویترز گفته اند که سازمان ملل به طرف های درگیر در یمن فشار می آورد تا آتش بس را به مدت شش ماه تمدید کنند.

هفته گذشته و همزمان با جنایت ائتلاف سعودی در صعده (هفده کشته و زخمی)، هانس گراندبرگ، نماینده سازمان ملل در یمن در گزارش خود به شورای امنیت اعلام کرد که تعداد تلفات غیرنظامیان یمنی کاهش یافته است. در طول دوره آتش بس

سایت الخبر العالیمانی در واکنش به این اظهارات نوشت که سخنان گروندبرگ اتهاماتی را به سازمان ملل مبنی بر تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایات ائتلاف برانگیخت.

آمار رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن نشان می دهد که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی به آتش بس در این کشور احترام نمی گذارد.

پایگاه خبری الخبر العالیمانی با استناد به این آمار گزارش داد که در مدت آتش بس از 2 آوریل (13 آوریل) تا 30 ژوئیه (9 ژوئیه)، 387 غیرنظامی یمنی بر اثر حملات ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند.

انتهای پیام/4106/

  فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی و مهمانی اضطراری به واحد دانشگاهی در محل سکونت

دیدگاهتان را بنویسید