فشار رژیم صهیونیستی به آمریکا پس از هشدار دبیرکل حزب الله لبنان

1044361 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «نیر دفوری» تحلیلگر شبکه 12 رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم آمریکا را به عنوان میانجی در مذاکرات تعیین مرزها تحت فشار قرار می دهد تا توافق لبنان و تل آویو در این زمینه. رابطه قبل از سپتامبر نهایی شد. سپتامبر، تاریخ برداشت گاز و تهدید همراه آن از سوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله است.

بر اساس این گزارش، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند: چند هفته قبل از آغاز تولید گاز از میدان خود، نصرالله سطح تهدیدات علیه اسرائیل را بالا برد و تهدید کرد در صورت انجام این کار، تمامی سکوهای گازی اسرائیل را هدف قرار خواهد داد زیرا به گفته وی، بخشی از آثار او در سرزمین های لبنان واقع شده است.

دفوری همچنین افزود: رژیم صهیونیستی اقدامات دفاعی زیادی را در اطراف میدان گازی کاریش یا دیگر «آب‌های اقتصادی اسرائیل» انجام می‌دهد که شامل گشت‌زنی دریایی و استفاده از ابزارهای مختلف، آمادگی جنگنده‌ها و سامانه‌های پدافند هوایی در دریا و مکان‌های خاص می‌شود. شمال فلسطین اشغالی و آماده هرگونه تغییر است.

یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل اخیراً از عاموس هوخشتاین، فرستاده آمریکا خواسته است تا هر چه زودتر توافق با لبنان در مورد مرزهای دریایی را نهایی کند.

در پی این گزارش، در پی هشدار نصرالله، دستگاه های امنیتی و نهادهای نظامی رژیم صهیونیستی و ارتش این رژیم نسبت به کار وی وضعیت هشدار اعلام کردند.

در همین راستا «امیر بوهبوت» خبرنگار نظامی سایت یهودی «والا»، رزمایش های چند ماه اخیر نیروی دریایی رژیم صهیونیستی را در ارتباط با نحوه تعامل با حملات احتمالی موشکی لبنان از جمله کروز، گزارش داد. موشک های نقطه و کلیک و کلاسیک.

  عبدالله عبدالله خواستار ایجاد شرایط زندگی برای مهاجران در ایران شد

وی افزود: این رزمایش ها تنها شامل میادین گازی نمی شود، بلکه تمامی منافع اسرائیل در سطح دریا که رکن اصلی فعالیت های اقتصادی است را نیز در بر می گیرد. همچنین 99 درصد واردات سالانه از دو بندر حیفا و اشدود با 5900 کشتی انجام می شود.

بوخبوت تاکید کرد که ارتش اسرائیل تصمیم گرفته است یک کمیته عالی فرماندهی متشکل از نمایندگان وزارت جنگ، نیروی دریایی، بخش عملیات، نیروی هوایی فرماندهی شمال و سازمان‌های اطلاعاتی تشکیل دهد تا با تهدیدها تعامل داشته باشند و برای مقابله نظامی احتمالی آماده شوند. اقدام یا هرگونه اقدام تحریک آمیز حزب الله برای توقف تولید گاز یا آسیب رساندن به کشتیرانی در آب های اقتصادی ایجاد شود.

به گفته وی، برخی منابع نظامی آغاز رزمایش گسترده ماه آینده را برای تعامل با تهدیدات موجود در سطح دریا چه از جانب لبنان و چه غزه از نظر سناریوهای احتمالی و با تکیه بر مکانیزم ها و فناوری های پیشرفته بررسی کردند.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی هفته جاری تاکید کرد که هیچ هدفی اسرائیلی در دریا یا خشکی وجود ندارد که موشک های هدایت دقیق مقاومت نتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. او خیلی داده است… توپ اکنون در زمین لبنان نیست. زیرا استخراج نفت و گاز در منطقه ای که مورد اختلاف نیست جایز نیست. لبنان اکنون امتیازاتی داده است که دشمن نباید از آنها امتناع کند.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید