فریب خوردن برخی از جوانان به دلیل ضعف آنها در جهاد است

سردار حاجی زاده:

42379 352 فقط خبر

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: اگر امروز برخی از جوانان ما فریب خورده اند به این دلیل است که جهاد تبیینی توسط نخبگان و نخبگان کشور انجام نشده است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، امیر سرتیپ امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان سفر بسیج اساتید کشور به کشور در نمایشگاه علم و فناوری نیروی هوافضای سپاه ضمن عرض سلام و خیر مقدم پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در ایام میلاد با اشاره به حوادث اخیر فرمودند: این حوادث ذهن ملت شریف ایران را مشوش کرد و اتفاقاتی افتاد که هزینه هایی را به کشور تحمیل کرد که قطعاً این هزینه ها بود. بخشی از اهداف اصلی دشمنان نظام و کشورمان است که در صورت عدم شناخت کافی از ابعاد این قضیه قابل تکرار است.

وی گفت: در این حادثه اخیر که یک زن جان باخت، همه مردم ایران غمگین شدند، اما در مقابل منافقین، آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی، آل سعود، گروهک های کمونیستی و دموکرات ها و همه شبکه های دشمن غوغا کردند. علیه کشور ما این اتفاقی نیست، نشانه دشمنی است. اگر نخبگان و مردم عادی مشکل دشمن را جدی بگیرند، تشخیص داخلی از خارجی کار سختی نیست. ما اکنون درگیر جنگ ترکیبی اقتصادی، نظامی و امنیتی هستیم و دشمنان امروز امنیت ما را هدف گرفته اند، زیرا اگر بخواهیم اقتصاد سیاست و فرهنگ کشور را بهبود بخشد، در سایه امنیت و این امنیت مثال زدنی امکان پذیر است. که در کشور ما وجود دارد، در هیچ کجای دنیا نیست که دشمن در سال های 78، 88، 1996 و 1998 و اغتشاشات اخیر تلاش کرده این را زیر پا بگذارد، این امنیت است.

  اختصاص 100 میلیارد تومان به صندوق شکوفایی و نوآوری شعبه تبریز / 300 نخبگان وام دریافت کردند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتقاد از اقدامات برخی در حوادث اخیر تصریح کرد: ما دائماً دشمنان را در عرصه های نظامی و دفاعی رصد می کنیم بنابراین همیشه چند قدم از آنها جلوتر هستیم اما آنها دشمنی خود را انجام می دهند. در همه زمینه ها که متاسفانه برخی هنوز هم هستند. آنها به این نتیجه نرسیده اند که پشت این حوادث و حوادث کشور، دشمنی دشمنان کشور و ملت است و گاه نسبت به مواضعی که در مقابل دشمن اتخاذ می شود، حساسیت نشان می دهند.

وی افزود: انتقاد وجود دارد اما باید در درون خودمان حل شود، حالا که می بینیم شرایط کشور چگونه است و قیام صورت گرفته است، آیا باید به این قیام دامن بزنیم و خواسته های دشمنان را برآورده کنیم؟

حاجی زاده همچنین گفت: دشمنی دشمن منحصر به دوران انقلاب نبود و ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی همیشه مورد توجه دیگران بوده است. بنابراین در دوران قبل از انقلاب حدود 60 درصد مساحت کشور تقسیم شد و پس از انقلاب با وجود تشدید اقدامات نظامی، با قدرت و بدون تقسیم یک متر مربع از خاک کشورمان، در مقابل اینها مقاومت کرد. حملات همه جانبه، که به دلیل الطاف است. خداوند ثبات و پایداری ملت ما بود.

وی تصریح کرد: میدان نبرد در یک برهه از زمان به صورت خشکی و سپس دریا و هوا و با پیشرفت علم فضایی و توسعه حوزه سایبری برپا شد و امروز میدان نبرد جدیدی توسط نیروی دریایی ارتش آماده شده است. دشمن که هست این یک جنگ شناختی است که بر ذهن ها و افکار تاثیر می گذارد که نوع پیشرفته و توسعه یافته جنگ روانی است بنابراین ارتش ها و بخش های این جنگ رسانه هایی مانند اینترنشنال سعودی هستند ابزار آن فیس بوک، اینستاگرام و فضاهای مجازی است. و میدان نبرد ذهن ها و اندیشه ها انسان است.

  گنج بهانه ای برای از دست دادن جان یک پسر 17 ساله + جزئیات - اندیشه معاصر

حاجی زاده با تاکید بر اینکه دشمنان برای تغییر موضع دوست و دشمن به دنبال هک شخصیت ملت ها هستند، گفت: باید این صحنه جنگ را درک کنیم و به بیانات مقام معظم رهبری که سال هاست آن را تکرار می کنند، عمل کنیم و جهادی را که در آن است تبیین کنیم. این جنگ، علم، نخبگان و اساتید باید به میدان جهاد بیایند تا توضیح دهند که اگر امروز برخی از جوانان ما فریب خورده اند، به این دلیل است که جهاد تبیین توسط نخبگان و مالکیت کشور انجام نمی شود.

در پایان این مراسم فرمانده نیروی هوافضای سپاه به سوالات اساتید دانشگاه پاسخ داد و نقطه نظرات آنان را شنید و اساتید دانشگاه های کشور نیز در تایید سخنان وی موافقت کردند و همچنین با تشریح و شناسایی دشمن و اقدامات او علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی باید در جریان باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید