فریاد زد فردوسی پور که گل هم زد! / با طارمی می توانیم برای تیم های بزرگ دنیا گل بزنیم – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، تیم ملی فوتبال ایران موفق شد با شکست عراق راهی جام جهانی 2022 قطر شود. مهدی طارمی مهاجم پورتو گل جام جهانی عراق را به ثمر رساند.

به همین منظور با محمد نصرتی بهترین گلزن جام جهانی 2006 آلمان گفت و گو کرده ایم که در ادامه می خوانید.

بازی تیم ملی ایران مقابل تیم ملی عراق را دیدید؟

بله و رسیدن به جام جهانی را به بچه های تیم ملی، جامعه فوتبال و همه مردم تبریک می گویم.

گل زدن برای صعود به جام جهانی یعنی چه؟

گل زدن در مقابل تماشاگران خیلی خوب است و اگر این گل باعث ارتقای جام جهانی شود، تبدیل به ارزشمندترین گل فوتبال این فرد خواهد شد. مهدی طارمی بازیکن بزرگی است. گل مهدی بسیار ارزشمند و البته زیبا بود و با طارمی می توانیم برای تیم های بزرگ گلزنی کنیم.

یادتان هست بعد از گل مقابل بحرین و بعد از بازی چه احساسی داشتید؟

باور کنید این حس وصف ناپذیری است و اصلا نمی توانید در مورد آن صحبت کنید. چیزی که هرگز برای من اتفاق نیفتاده این حس گلزنی و جهانی شدن است. بعد از گل همه حاضران در ورزشگاه یک صدا کف زدند و من شادی هواداران را در اعماق وجودم حس کردم.

یادت هست چندتا پیام تبریک داشتی؟

آنقدر که بی شمار بود! در آن زمان فقط پیامک ارسال می شد. یادم هست که تا صبح روز بعد هر دقیقه یک پیام تبریک به سلولم می فرستادند. البته در کنار این پیام ها هر چند دقیقه یک بار تلفن زنگ می خورد و من جواب تبریک فوتبال دوستانم را می دادم.

  عکس | توئیت دردناک سیاوش یزدانی / صدای روغنکاری خود را می شنوم - فکر مدرن

پس تا شب با اون حساب نخوابیدی؟

درست است، آنقدر خوشحال بودم که نمی توانستم بخوابم. به خانه که رسیدم چندین بار فیلم «گل من» را تماشا کردم و هنوز صدای عادل فردوسی پور با گل من فریاد می زند «گل و گل برای ایران، محمد نصرتی گل می زند، او هم گل می زند، کی فکر می کرد نصرتی می خواهد. گل بزن “محمد نصرتی را خوب به یاد دارم، او کاملاً سرش را زد” و هرگز فراموش نمی کنم.

خیلی ها معتقدند فوتبال ما می تواند به مرحله دوم جام جهانی برسد؟

– فوتبال ایران پتانسیل صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی را دارد. تیم ملی بازیکنان خوب زیادی دارد که می توانند نتیجه را تغییر دهند اما آماده سازی تیم برای جام جهانی بسیار مهم است. باید به اندازه کافی بازی های تدارکاتی با تیم های بزرگ دنیا داشته باشیم تا بچه ها با هماهنگی و اعتماد به نفس لازم به فکر صعود به مرحله بعدی جام جهانی باشند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257599

دیدگاهتان را بنویسید