فروش خانه اجاره ای بدون زمین / شرایط خرید خانه اجاره ای چیست؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بررسی ها حاکی از آن است که سهم مسکن از سبد هزینه های یک خانوار دیگر به 45 درصد می رسد. پس از این مشکل گروهی اقدام به فروش اقساطی خانه کردند. خانه هایی که گاهی حتی زمین هم ندارند. اما سابقه فروش واحدهای مسکونی پرداختی چیست؟

تورم در بازار مسکن و اجاره بها بسیاری از پروژه های عمرانی را بدون مشتری گذاشت. در این بین اما عده ای سودجو پیشنهاد فروش اقساطی خانه را می دهند. به نظر می رسد این ترفند جدیدی برای گرفتن پس انداز شهروندان باشد.

نایب رئیس اتحادیه انبوه سازان در این خصوص گفت: فروش اقساطی خانه در تهران واقعی نیست. برخی از انبوه سازان می توانند واحدهای خود را در دو یا سه قسط برای مدت زمان بسیار محدودی بفروشند تا سریعتر به فروش برسند. اما نام چنین طرحی قابل فروش اقساطی نیست.

رهبر ایرج به مردم توصیه کردند اگر قصد خرید اقساطی مسکن را دارند به مفاد قانون توجه کنند. یعنی انبوه سازان برای فروش اقساطی منازل خود باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز بگیرند.

وی توضیح داد: در پروانه آگهی که به وزارت راه و شهرسازی می رسد باید طرح فروش یا پیش فروش قید و صادر شود. برای عقد قرارداد در دفاتر رسمی نیز به طرح های اولیه تغییر زمان نیاز است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277964

  آیا کره شمالی به پوتین سلاح می دهد؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید