فروش اجباری و اضافه فروش را به 135 گزارش دهید

فروش اجباری و اضافه فروش را به 135 گزارش دهید

بر اساس گزارش ها اعتدال محمدعلی اسفنانی در گفت و گو با رویداد گفت: تخلفات در حال گزارش و بررسی است و بر اساس اخبار رسیده کمبود کالا وجود ندارد.

اسفنانی با بیان اینکه اگرچه برخی اقلام مانند روغن خوراکی و روغن سرخ کردنی در فروشگاه های اینترنتی یافت نمی شود، کمبود کالا در برخی فروشگاه ها به دلیل ناهماهنگی بوده است، گفت: امروز مشکلی از این نظر وجود ندارد.

وی بر رعایت حقوق مردم از سوی فروشندگان تاکید کرد و گفت: در مورد کالاهایی که قبلا ارزش گذاری و تولید شده اند اختلاف نظر وجود دارد.

وی ادامه داد: برخی از کالاهایی که در لیست افزایش قیمت نبودند اما با افزایش قیمت مواجه بودند به عنوان تخلف گران قیمت برخورد می شود.

اسفنانی خطاب به تجار و تولیدکنندگان گفت: آنها حق ندارند قیمت کالاهایی را که در قیمت اعلام شده لحاظ نشده است افزایش دهند و اگر قرار است این کالاها گران شوند باید با سازمان حمایت موافقت کنند.

وی افزود: در صورت وجود آنالیز قیمتی جدید از سوی سازمان حمایت اعلام می شود و مبنای جریمه قرار می گیرد.

اسفنانی گفت: اردویی برای بررسی وضعیت ایجاد شده که از صبح تا شب تشکیل جلسه می دهد و در صورت مشاهده تخلف، شعب سیار در محل حضور یافته و حکم صادر می شود.

وی افزود: در ساعاتی که فروش عمومی انجام می شود گشت ها نسبت به صدور حکم در صورت مشاهده تخلف اقدام می کنند.

اسفنانی مهمترین تخلفات را از جمله گران فروشی عناوین و تحویل کالای تقلبی، امتناع از تحویل، فروش اجباری و انباشته را از دیگر مصادیق تخلفات عنوان کرد که بررسی می شود و مردم در صورت مشاهده با سامانه 135 تماس بگیرند.

  یارانه دارو حذف نخواهد شد - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید