«فرهنگ عمومی» مستلزم همدلی و مشارکت جامعه است

1089290 فقط خبر

گروه استان های خبرگزاری آنا; در روزهای اخیر و پس از کمپین حجاب، جامعه بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و مشارکت عمومی برای آرامش فضای عمومی و رسیدن به الگوهای عقلانی برای افزایش استدلال، تبیین اصول، ترمیم باورها و آسیب های ناشی از سرکوب رفتارهای سرگردان و غیر هنجاری است. باید از چالش های اضافی ناشی از تداوم دوقطبی در جامعه پرهیز کرد.

تجربه قبلی افترا و شکست درونی ملت ها به ویژه در مسائل دینی و مذهبی نشان می دهد که دشمنان تلاش می کنند سرمایه فرهنگی و اجتماعی ملت ها را از هم افزایی به جنگ و تقابل استخراج کنند.

فضاسازی در رویارویی شیعه و سنی، سنی و تکفیری، مسلمان و غیرمسلمان در کشورهای دیگر باعث نبردهای فراوان و متلاشی شدن قدرت ملت ها و حتی گاهی به برادرکشی شده است. اکنون که دشمن نتوانسته بین ملت و حاکمیت کشور آشوب ایجاد کند، به سوی ملت رفته و به دنبال اختلاف بین گروه های مردمی است.

آنها فکر می کنند که با ایجاد شکاف مذهبی در میان یک ملت متحد می توانند آنها را در هم بشکنند. اما باید مراقب بود و سخنان سرکرده اغتشاشگران شهید سلیمانی را نقل می کرد که همه جوانان کشور چه با حجاب و چه بی حجاب را فرزندان خود می دانست و با همه آنها به یک اندازه خوب بود. چرا او به عنوان پیشوای دل ها شناخته می شد.

مشکل اصلی این است که در دوران رشد و پرورش نسل جوان اصولی مانند قانون گرایی، باورهای عمومی، نهادینه سازی رفتارهای سازنده و وحدت عمومی به کودکان در کشور داده نمی شود. به همین دلیل رسانه‌ها، به‌ویژه رسانه‌های تهاجمی که خودنمایی می‌کنند، توانستند خود را به‌عنوان مربی و آشنا به مشکلات روز جامعه معرفی کنند و در روند تربیتی کودکان و نوجوانان نقش‌آفرینی کنند.یا ماجرای تعامل انسانی امام موسی صدر با فیروز خواننده مشهور لبنانی که او را از یک خواننده غربی به حمات گوینده جریان شیعه تبدیل کرد و اکنون در جانشینانش همان مهربانی و رویکرد انسانی تقویت شده است. در دلها و اجتناب از شکست داخلی ملت لبنان تبدیل شده است

  استفاده از تالارهای شهرداری برای عقد ازدواج آسان/بیمه تکمیلی معلولان و افراد تحت تکفل آغاز شد.

اما این روزها شاهد اظهارنظرهای عجولانه یا رفتارهای هیجانی هستیم که ناخواسته و ناشی از تحریک احساسات مذهبی و مطابق با میل دشمنان است که اصلا سازنده نیست، به ویژه اینکه این رفتارها در بین نخبگان و بدون نیاز به افزایش است. به تولید راه حل هایی توجه کنید که راه را برای رویارویی های غیرسازنده باز کند.

گاهی برخی از مدیران برای توجیه کم کاری و برخی تصمیمات اشتباه، موضوعاتی را مطرح می کنند که یا ربطی به پدیده حجاب و ریشه های فرهنگی اجتماعی آن ندارد و یا باعث تداوم دوقطبی های به وجود آمده و جریحه دار شدن افکار عمومی می شود. . بنابراین می توان اظهارات آنها را نوعی فرار به جلو ارزیابی کرد. با این حال، با ساده کردن بیان مسئله می توان راه حل های مفیدی به دست آورد.

مشکل اصلی این است که در دوران رشد و پرورش نسل جوان اصولی مانند قانون گرایی، باورهای عمومی، نهادینه سازی رفتارهای سازنده و وحدت عمومی به کودکان در کشور داده نمی شود. به همین دلیل رسانه‌ها، به‌ویژه رسانه‌های تهاجمی که خودنمایی می‌کنند، توانستند خود را به‌عنوان مربی و آشنا به مشکلات روز جامعه معرفی کنند و در روند تربیتی کودکان و نوجوانان نقش‌آفرینی کنند.

باید اذعان داشت که ده‌ها سازمان و نهاد رسمی مسئول فرهنگ عمومی کشور به‌ویژه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در روند تربیت نسل جوان به طور کامل شکست خورده‌اند و بخشی از وضعیت کنونی بر عهده آنهاست. از سوی دیگر کم کاری، بی توجهی، پوشش و رفتارهای نادرست در رسانه های بومی نیز دلیلی است که ایجاد شفافیت و روشنگری در ذهن کنجکاو جوانان به درستی انجام نمی شود و روند اقناع صورت نمی گیرد. به طور کامل تشکیل شده است.

  فرماندار کوم از پروژه مترو - اندیشه معاصر بازدید کرد

به عنوان مثال، 50 روز پس از شروع مسابقات پربیننده لیگ ملت های والیبال، معاونت فرهنگی تیم ملی در دیدار با تیم لهستان غافلگیر شد و با موسیقی خواننده لس آنجلسی در حال پخش در این مسابقات مواجه شد. سالن این در حالی بود که پیش از این نهاد برگزارکننده مسابقات درخواست کرده بود موسیقی کشورهای شرکت کننده توسط تیم آنها در طول مسابقه پخش شود. اما زمانی که برخی کشورها به این درخواست توجه نکردند، این سازمان موسیقی دلخواه خود را انتخاب کرد و در طول مسابقه پخش کرد!

این اتفاق در جام جهانی 2022 قطر نیز رخ خواهد داد. بر اساس قوانین جام جهانی امسال، کشورهای شرکت کننده تا امروز، 5 آگوست 1401، فرصت دارند موسیقی را برای میزبان به هنگام گلزنی بازیکنانشان از استادیوم پخش کنند. اما طبق گزارش برنامه ورزش و مردم 10 تیر، کشور هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده است! به همین دلیل است که توجه به روش های نوین آموزش فرهنگ عمومی و تحکیم باورهای عمومی در نسل جوان نیازمند هوشیاری، آرامش، نزدیکی، جذب حداکثری و کنشگری فعال و البته جهت گیری به نتیجه برای حفظ نسل جوان و پویایی آن در عرصه های مختلف است. آینده.

به عنوان مثال دو اتفاق خوب در این چند روز را می توان به عنوان الگوی عملی در دستور کار مدیران فرهنگی و رسانه ای کشور قرار داد. اولین اقدام راه اندازی شبکه اختصاصی رادیویی بانوان برای پوشش اخبار و پوشش مسابقات تیم های ورزشی بانوان بود که با استقبال هیات های ورزشی بانوان مواجه شد. این اقدام ممکن است پوشش رسانه ای تهاجمی تیم های ورزشی بانوان ایران را به حداقل برساند.

  «جانا» به چاپ پنجم رسید/ اولین شهید مدافع حرم چه کسی بود؟

گام دوم شروع ساخت سکوی اختصاصی بانوان در ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی برای رفع ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه هاست که پیشنهاد وزیر ورزش و جوانان بود و در صورت اجرا می تواند نویدبخش دوری از چالش های مشابه باشد.

حمیدرضا حسینی دانا، رئیس اندیشکده راهبردی رسانه و فضای مجازی، بسیج سازمان اساتید کشور و رئیس گروه پژوهشی هسته حفاظت از رسانه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند.

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید