فرهنگ امام حسین (ع) باید در جامعه طراحی و اجرا شود

1089534 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا از کرج، حسین کلانتری از شهرستان خلیل آباد در دوره آموزشی ویژه ارتقای سطح دانش فنی، حقوقی و علمی مدیران ذیصلاح سازمان نظام های مهندسی ساختمان استان البرز که برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج: امام حسین (ع) همواره تلاش کرد مهندسی رفتار و اخلاق انسانی و تغییر جهت اصلاح جامعه از اهداف اصلی قیام امام حسین (ع) بود. می گوید: «من برای اصلاح دین امت جدم قیام کرده ام. امام حسین (ع) انسان مدار بود و کرامت انسانی را محترم می شمرد. بنابراین وظیفه ماست که فرهنگ این امام را بفرستیم و باید فرهنگ امام حسین را در همه پروژه ها و نظارت ها و اجراها مطرح کنیم.

وی افزود: در دانشگاه های کشور تحقیقات مختلفی انجام می شود که بسیاری از آنها کاربردی نیستند، حتی برخی از تحقیقات در حوزه صنعت ساختمان; بنابراین سازمان نظام مهندسی می تواند نقش مهمی را به عنوان رابط دانشگاه و صنعت ساختمان ایفا کند. مشکل بعدی قدمت قوانین شهرسازی و معماری به خصوص قانون شهرداری هاست که به زمان ایجاد شهرداری برمی گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز افزود: طرح‌های توسعه شهری به‌ویژه طرح‌های جامع و تفصیلی باید طراحی شود، بسیاری از رشته‌های مهندسی کاربردی نیستند و باید تلاش شود تا رشته‌های بین‌رشته‌ای مرتبط با صنعت ساختمان شناسایی و استفاده شود. راندمان مورد نیاز

کلانتری گفت: سهم کم مهندسان در اداره نهادهای عمومی و تخصصی مانند شورای اسلامی شهر و عدم نقش آفرینی مهندسان در فناوری و نوآوری، کارآفرینی و روش های نوین ساخت و ساز، فعالیت افراد غیر ماهر در ساخت و ساز یا استفاده از مهندسین بی تجربه، استفاده از مصالح نامرغوب، پایین بودن سطح انضباط یکی از مشکلات کنونی جامعه است و امیدواریم با تفاهم نامه ای که بین سازمان و دانشگاه در زمینه علمی پژوهشی، آموزشی و دانشجویی منعقد شده است، می توانیم در ارتقای فعالیت های فنی و مهندسی موفق باشیم.

  تیپ سیاه صدف - اندیشه معاصر

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در زمینه خدمات مهندسی برای طراحی و ایجاد شهرهای سبز و سایر موارد گام های موثری برداریم.

انتهای پیام/4121/

دیدگاهتان را بنویسید