فرهنگ استاندارد ملی نانوتکنولوژی تایید شد

1063790 فقط خبر

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، استاندارد ملی فناوری نانو با عنوان «نانو فناوری، واژه نامه استاندارد» با هدف تسهیل ارتباط بین سازمان ها و افراد در حوزه پژوهش، صنعت و سایر ذینفعانی که با آنها در تعامل هستند، طراحی شده است. این روش بر روش‌های اندازه‌گیری و کاربرد ابزاری، مشخصه‌یابی و درک خواص و عملکرد همه نانوذرات تاکید دارد.

خصوصیات نانو اشیاء شامل تعامل بین افراد با پیشینه ها و زمینه های کاری مختلف است و برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم و همچنین برای تسهیل مقایسه و تبادل اطلاعات قابل اعتماد، شفاف سازی مفاهیم، ​​تعریف اصطلاحات و تعریف آنها استفاده می شود. دانشمندان مواد، زیست شناسان، شیمی دانان، فیزیکدانان، تنظیم کننده ها و سم شناسان نیز از کاربران این اطلاعات هستند.

استاندارد ملی دیگری در حوزه فناوری نانو با عنوان «نانو فناوری ها، نانو اشیاء، لایه های پیوستگی برای کاربردهای حسگرهای زیستی الکتروشیمیایی – تعیین مشخصات و روش های اندازه گیری» به تصویب رسیده است.

هدف این استاندارد اندازه گیری و تعیین خواص نانوذرات متراکم بر روی الکترودها با استفاده از فرآیند انحلال و نانوذرات تشکیل دهنده لایه ها برای کاربردهای الکتروشیمیایی مانند نانوحسگرها یا کاربردهای تشخیصی است. همچنین روش های اندازه گیری را برای تعیین ویژگی ها ارائه می دهد.

انتهای پیام/

  جنایت در فرودگاه بغداد با کمک سرویس امنیتی عراق به صورت علنی انجام شد

دیدگاهتان را بنویسید