فرهاد حرف فنی برای گفتن ندارد؟ / بازیکن استقلال بعد از انتقاد از کیفیت آبی ها نیمکت نشین شد / مجیدی پشت برتری پنهان شد – تفکر معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تفکر معاصر، استقلال در حال حاضر در صدر جدول قرار دارد و این شاید بهترین سپر در مقابل انتقادات باشد. اما واقعیت فنی استقلال با جایگاه جدول این تیم منطبق نیست و با وجود تمام شدن نیمی از لیگ بیست و یکم، استقلال همچنان فوتبال قلبی لازم را انجام نمی دهد. این ماجرا در جریان مسابقه هواداران تکرار شد. روزی که استقلال یکی از ضعیف ترین نمایش های سال های اخیر خود را انجام داد و البته خوش شانس بود که هر 3 امتیاز را گرفت.

چرا فنی صحبت نمی کنید؟
استقلال برای قهرمانی دوباره رنج می برد اما این تمام ماجرا نیست. مهمترین موضوعات دیدار با هواداران با طوفان غیرمنتظره فرهاد مجیدی در نشست خبری مطرح شد. صحت موضع سرمربی استقلال در قبال سیاوس یزدانی، ملی پوشان و دراگان اسکوچیچ فرصت دیگری را می طلبد تا مورد بحث قرار گیرد. نکته اما این است که مجیدی باز هم با ترفندی مشابه از پاسخگویی به مشکلات فنی تیمش طفره رفت. البته او بدون کیفیت لازم با شهربازی تماس گرفت تا یک عذرخواهی دیگر داشته باشد. این اولین بار نیست که مجیدی در نشست های خبری پس از بازی از مسائل جزئی مطلع می شود. فرهاد در دربی تهران هم تیمش (مثل پرسپولیس) عملکرد بسیار ضعیفی داشت اما در نشست خبری گفت که حاضر است فقط در مورد صحنه مشکوک داوری در دقایق پایانی بازی صحبت کند. در موارد دیگر دیده شده است که مجیدی از برنامه بازی گلایه می کند یا با حمله به منتقدان تیمش جریان بحث را تغییر می دهد. او در اواسط نیم فصل در پاسخ به این سوال که چرا استقلال فوتبال خوبی ارائه نمی دهد، کاملا تکذیب کرد و از کیفیت تیمش تمجید کرد; در همان زمان اما بازیکنی مثل روزبه چسمی سطح فنی پایین تیم را تایید کرد و البته بعد از آن کمتر بازی کرد!

  گاف عجیب فدراسیون فوتبال; قاسمی نژاد بی دلیل از لیست استقلال خارج شد/ آیا اقدام مجیدی عمدی بوده است؟ - اندیشه معاصر

یک پیروزی ناپلئونی دیگر
جدول دیدارهای مقابل استقلال 11 پیروزی را به ثبت رساند که یکی از آنها مربوط به پیروزی 3 بر صفر انضباطی مقابل گل گهر سیرجان است. شاگردان فرهاد مجیدی از 10 پیروزی دیگر در 6 بازی با یک اختلاف پیروز شده اند. یعنی 60 درصد از پیروزی های آبی ها در لیگ 21 نصیب موسوم به “ناپلئونی ها” شده است. شاگردان مجیدی در بسیاری از این رقابت ها اقتدار مورد انتظار اولین مدعی کسب عنوان قهرمانی را ندیدند. استقلالی ها تنها حدود 300 پاس گل با هواداران رد و بدل کردند و در مجموع 3 گل به ثمر رساندند که 2 گل از جمله پنالتی تبدیل به گل شد. طبیعتا این شکل از بازی مورد قبول طرفداران و منتقدان نیست، حتی اگر فرهاد مجیدی به طعنه آنها را فرگوسن میهن پرست خطاب کند.

سریال دفاعی مطلق بعد از گل
یکی از مشکلات فنی بزرگ استقلال در این فصل توسط هواداران دیده شد. جایی که تیم پس از به ثمر رساندن گل پیروزی دوباره به دفاع همه جانبه روی آورد و نزدیک بود بهای گزافی را برای این عادت بپردازد. استقلالی ها حتی گل تساوی را از هواداران به ثمر رساندند اما ارسلان مطهری در نقش فرشته نجات ورق را برگرداند. استقلال مقابل آلومینیوم اراک و فجر سپاسی دقیقاً همین کار را کرد و در آن دو مسابقه جریمه شد. دیدار مقابل رفسنجان کپر و فولاد شرایط مشابهی داشت، البته آبی ها هر دو دیدار را با اختلاف یک میلی متری بردند. عجیب است که کارکنان نه موفق به تغییر این عادت می شوند و نه حاضر به واکنش هستند.

  شرایط ثبت نام مردان مجرد در نهضت ملی مسکن چیست؟ - اندیشه معاصر

و این بار اما…
ماجرای بازی با هوادار هم با پیروزی خوش گذشت و سروصدای مصاحبه بعد از بازی فرهاد مجیدی همه چیز را تحت تاثیر قرار داد. با این حال، آبی ها ممکن است همیشه آنقدر خوش شانس نباشند. اگر این برتری به دلیل اشتباهات فنی مکرر از دست برود، ممکن است خیلی از هوادارانی که پس از پایان مسابقه از مصاحبه تند مجیدی تمجید کردند، خیلی زود با او مخالفت کنند. تجربه نشان می دهد که این جملات «خوب» فقط تا حصول نتیجه ادامه دارد…!

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263616

دیدگاهتان را بنویسید