فرمانده نیروی دریایی آلمان به دلیل اظهاراتی درباره کریمه، یک تفکر مدرن، استعفا داد

به گزارش «اندیشه معاصر»، دویچه وله اعلام کرد که آلمان در پی اظهارات ولادیمیر پوتین، فرمانده نیروی دریایی روسیه و بحران اوکراین با یک حادثه دیپلماتیک مواجه شده است و شوئنباخ اواخر روز شنبه استعفا داد.
شوئنباخ در بیانیه ای اعلام کرد که از کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان خواسته است که فورا او را از سمت خود برکنار کند و او نیز درخواست من را پذیرفته است.

برکناری فرمانده نیروی دریایی آلمان اتفاق می افتد، همانطور که وی در کنفرانسی به میزبانی موسسه تحقیقات و تحلیل دفاعی هند منوهار پاریکار گفت که کریمه دیگر هرگز بخشی از اوکراین نخواهد بود و پوتین احتمالاً شایسته احترام است.

فرمانده نیروی دریایی آلمان افزود: پوتین از شرکای غربی خود احترام می خواهد و نشان دادن این احترام به او کار سختی نیست، زیرا او احتمالاً شایسته آن است.

شوئنباخ خاطرنشان کرد که اقدامات روسیه در اوکراین باید در نظر گرفته شود و شبه جزیره کریمه از بین رفته و هرگز باز نخواهد گشت – این یک واقعیت است.

روابط آمریکا و غرب با روسیه از سال 2014 پس از الحاق شبه جزیره کریمه تیره شده است.

منطقه دونباس در شرق اوکراین با جمعیت روسی واقع شده است و از سال 2014، روس های این منطقه دو جمهوری خودخوانده دونتسک و لوهانسک را ایجاد کرده و مقامات محلی مستقل از دولت اوکراین را تشکیل داده اند.

روسیه بارها از دولت اوکراین خواسته است تا با نمایندگان دو منطقه برای دستیابی به توافق و حل اختلافات مذاکره کند، اما کی یف اتهامات مسکو را به حمایت و تشویق جدایی طلبان و مذاکره با نمایندگان این مناطق رد کرده است.

  قیمت واقعی بنزین اعلام شد - اندیشه معاصر

غرب بارها روسیه را به بهانه دخالت روسیه در امور داخلی اوکراین تحریم کرده است. مسکو این ادعا را به غرب رد می کند. در ماه های اخیر، روابط ناتو و روسیه به دلیل ادعاهای غرب مبنی بر اتحاد نظامی روسیه در امتداد مرزهای اوکراین تیره شده است.

به گزارش اشپیگل، وزیر دفاع آلمان، کریستین لامبرشت، با ابرهارد زورن، بازرس کل و مشاور روابط عمومی بوندسورا، برای گفتگو درباره اظهارات فرمانده نیروی دریایی در اوایل روز شنبه یک تماس ویدیویی فوری داشت.

شونباخ قرار است روز دوشنبه در مورد اظهارات خود به بازرس کل آلمان توضیح دهد.

اشپیگل اعلام کرد که Sch ون nbach برای رهایی از این وضعیت ناخوشایند تصمیم به بازنشستگی گرفته است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253471

دیدگاهتان را بنویسید