فرصت دعوت از سفیر ایتالیا برای تماشای نمایش «ادواردو» / برشی از زندگی «ادواردو آنیلی» در تماشاخانه مهر روی صحنه می رود.

به گزارش خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، نشست خبری نمایش «ادواردو» با حضور کارگردان و عوامل این نمایش ظهر امروز در حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای این نشست ابوالفضل اشراب کارگردان نمایش «ادواردو» گفت: نگارش این نمایش از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شد و در این مدت چندین بار متن بازنویسی شد. نزدیکان مرتضی. سرهنگی و مزدا مراد عباسی نظر دادند و متن نهایی را تایید کردند. اوایل بهمن ماه تمرینات فشرده گروه شروع شد که در این مدت مشغول تمرین بودیم. انشالا از 14 تیرماه روی صحنه خواهیم رفت.

موضوعی جالب اما ناشناخته

او گفت: من فقط یک نام از ادواردو آنیلی شنیده بودم و با زندگی و شخصیت او آشنایی چندانی نداشتم. وقتی از زندگی ادواردو، مسلمان شدنش و اتفاقاتی که تا زمان مرگش در سال 2000 گذشت، مطلع شدم، دیدم موضوع جذابی است و می تواند مبنای یک اثر دراماتیک باشد. این موضوع ظرفیت کافی برای سوژه شدن یک فیلم را دارد.

اشراب افزود: نکته مهم این است که منابع منتشر شده در رسانه ها برای ادواردو «100 درصد قابل اعتماد نیستند. اطلاعات ما و بیشتر رسانه ها با شخصیت ادواردو مشترک است و اطلاعات کمی در مورد جزئیات زندگی او داریم.

سرهنگ راشل نویسنده این نمایش نیز گفت: روزی که آقای اشراب موضوع این نمایش را ارائه کرد برایم بسیار جذاب بود. چیزی که در زندگی ادواردو توجه من را جلب کرد، فکر ادواردو بود. در بخش هایی از متن نیز این گونه است و این سوال اساسی مطرح می شود که چگونه فردی در جایگاه ادواردو آنیلی تصمیم می گیرد به این سطح از رفاه و ثروت هنگفت بازگردد و وارد مرحله جدیدی از زندگی شود؟

  زمان صدور احکام اولیه رتبه بندی معلمان - اندیشه معاصر تعیین شد.

1082081 فقط خبر

نمایشی که سوالاتی را در ذهن مخاطب ایجاد می کند

وی افزود: احساس می کنم جامعه ما باید به فکر معنای زندگی باشد. مهم نیست که چه اتفاقی برای ادواردو می افتد، ما تمایل داریم وقتی تئاتر را ترک می کنیم از خود بپرسیم که چه هدفی را در زندگی باید دنبال کنیم و برای چه اهدافی در زندگی ارزش جنگیدن را دارد. .

سرهنگ گفت: در این اثر ما تنها بخشی از زندگی ادواردو را می بینیم و تمرکز ما بیشتر روی بحث در مورد انتخاب مسیر جدیدی است که ادواردو در پیش گرفته است.

سرهنگ گفت: از آن زمان، من هر موضوع، مقاله و کتابی را درباره ادواردو خوانده ام. یک مستند به زبان ایتالیایی و یک مستند ایرانی از این شخصیت ساخته شد که ما هم دیدیم اما این یک نمایشنامه است نه مستند. به همین دلیل تخیل نویسنده را با واقعیت تاریخی تلفیق کردیم تا جنبه های دراماتیک اثر حفظ شود.

نقش قدیری ابیانه در خلق اثر و فرصت دعوت سفیر ایتالیا برای تماشای نمایش

خبرنگار خبرگزاری خطاب به کارگردان این نمایش گفت: برای اولین بار محمد حسن گدیری ابیانه سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در اوایل دهه 60 مرگ مشکوک ادواردو را رسانه ای کرد. آیا در حین نگارش و تهیه این اثر با او ملاقات یا گفتگویی داشتید؟ اشراب در پاسخ به این سوال گفت: گفت و گوی کوتاهی با وی داشتم اما موضوع خاصی یا جدیدی مطرح نشد، در حالی که در این دو دهه تقریباً هر آنچه از ادواردو می دانیم در قالب مصاحبه، مقاله و مستند ارائه کرد. “من دارم. متن نهایی را برای آنها ارسال کردم و البته پاسخی دریافت نکردیم. در هر صورت خوشحال خواهیم شد که او که از نزدیک با “ادواردو” در ارتباط بود و کاملاً از این موضوع مطلع بود، مهمان برنامه ما

  کارت واکسن تاج برای اجرا مورد نیاز است - اندیشه معاصر

1082082 فقط خبر

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار آنا مبنی بر اینکه اگر از سفارت ایتالیا یا انجمن فرهنگی ایران و ایتالیا برای تماشای اثر دعوت کنند، آنها هم پاسخ می دهند، گفت: ما آماده ایم اما نمی دانم این کار را می کنند. تایید کنید؛ با این حال ما مشکلی نداریم و خوشحال خواهیم شد، اما تجربه این چند ماه و روند تحقیقات این کار نشان داده است که افرادی که با این موضوع سر و کار دارند، به خصوص آنهایی که در ایتالیا هستند، دوست ندارند با و آنها یک خطر در نظر گرفتند.

همچنین بازیگران این نمایش شامل امیرحسین انصافی (ادواردو)، ندا عسگری (صوفیه)، محسن گصری (گزارشگر)، رضا معراجی (به عنوان داماد و سردبیر خانواده آنیلی) و امیرمحمد انصافی (پدر ادواردو) هستند. همچنین برنامه های خود را توضیح داد. در نهایت پوستر نمایش «ادواردو» با حضور عوامل این اثر رونمایی شد.

لازم به ذکر است نمایش «ادواردو» به نویسندگی سرهنگ راشل و کارگردانی ابوالفضل اشراب از 5 تیرماه 1401 همه روزه از ساعت 18:30 در تماشاخانه مهر ژوزه هنری روی صحنه می رود.

1082079 فقط خبر

انتهای پیام/4104/

دیدگاهتان را بنویسید