فرزندان شهدا و قربانیان راوی مبارزه خاموش خانواده هایشان باشند/ تجلیل از آنها نقطه مشترک همه گروه ها و جناح هاست.

1087862 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم امروز (7 تیر 1401) در اولین ضیافت ملی ایثار (ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر) اظهار داشت: من جزو دانش آموزانی هستم که خاطره ایثار و شهادت هستند، بسیار خوشحالم. فرزندان شاهدان و قربانیان، خاطرات گرامی کسانی هستند که هشت سال از دوران باشکوه حفاظت مقدس را آفریدند.

وی ادامه داد: عزیزان شما حاملان و نمادهای فرهنگ ایثار، شهادت و سرمایه های نمادین جامعه ایران هستید. حفظ فرهنگ ایثار و شهادت هسته اصلی هویت ایرانی و اسلامی ماست و تکریم ایثارگران و شهدا نقطه مشترک همه گروه ها و اقشار کشور است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: فرزندان شاهد و ایثارگر می توانند فرهنگ قربانی و شهادت را در عرصه های مختلف به ویژه در عرصه های علمی ادامه دهند. فرزندان شاهد و ایثارگر می توانند راوی تلاش های خاموش خانواده های شهدا و ایثارگران باشند.

این مسئول تصریح کرد: رسالت جهاد تبیینی فرزندان شاهد و ایثارگر در گام دوم انقلاب اسلامی بازگویی و بازگویی صحیح شکوه و جلال پدرانشان در دوران دفاع مقدس است. شما شاگردان شاهد و ایثارگر با تلاش و کوشش خود در گام دوم انقلاب اسلامی به موفقیت هایی در عرصه های علمی و فرهنگی دوران جهاد و شهادت دست خواهید یافت.

کلانتری در پایان گفت: مجموعه های فرهنگی دانشگاه ها و دانشکده ها باید از این ظرفیت های عظیم در کشور به بهترین شکل استفاده کنند. شبکه‌سازی این ظرفیت مهم در سطح دانشگاهی، استانی و کشوری، تشکیل و تقویت مراکز ایثار و شهادت در دانشگاه‌ها و شناسایی و اجرای برنامه‌های مرتبط توسط آنها از جمله اقداماتی است که باید انجام شود.

  پشت صحنه فایل صوتی جنجالی مزدک میرزایی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید