فرانسه کشور “دشمن” روسیه است

دیگر تماسی میان مکرون و پوتین وجود ندارد.

کرملین می گوید مسکو پیش از این فرانسه را در زمره کشورهای «دشمن» قرار داده است و گفت وگو میان رهبران دو کشور را «غیرضروری» می داند.

2289 655 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دو ماه گذشته هیچ ارتباط تلفنی با یکدیگر نداشته اند. کرملین می گوید مسکو پیش از این فرانسه را در زمره کشورهای «دشمن» قرار داده است و گفت وگو میان رهبران دو کشور را «غیرضروری» می داند.

آخرین باری که این دو با هم صحبت کردند در 28 اردیبهشت بود. در این گفتگوی سه جانبه مکرون، پوتین و اولاف شولز، صدراعظم آلمان، درباره سرنوشت سربازان اوکراینی اسیر شده توسط نیروهای روسی صحبت شد.

ماکرون و پوتین قبلاً در اوایل ماه مه و مارس و پنج بار در فوریه با افزایش تنش‌ها بر سر حمله احتمالی روسیه به اوکراین تلفنی صحبت کردند.

علاوه بر تماس های تلفنی، امانوئل مکرون و ولادیمیر پوتین در 7 فوریه، دو هفته قبل از حمله نظامی روسیه به اوکراین، در مسکو ملاقات کردند.

در حالی که منتقدان ماکرون می گویند تلاش های دیپلماتیک او برای جلوگیری از جنگ در اوکراین شکست خورده است، حامیان ماکرون او را یکی از معدود افرادی می دانند که خارج از حلقه معتمدان پوتین هستند که تفکر پوتین را در موقعیت های حساس می شناسند.

روسیه تصریح کرد که طبقه بندی فرانسه در میان کشورهای “غیر دوست” در پاسخ به نقش این کشور در سازماندهی تحریم های بین المللی علیه روسیه در پاسخ به تهاجم نظامی این کشور به اوکراین است.

  تجدید میثاق دوستی با شهید ابراهیم هادی در بهشت ​​زهرا

اکنون از دیدگاه کرملین، فرانسه به همراه آمریکا، استرالیا، کانادا، بریتانیای کبیر، نیوزیلند، ژاپن، تایوان، کره جنوبی و 26 عضو اتحادیه اروپا، کشورهای «دشمن» روسیه محسوب می شوند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید