فرار به جلو فرانسه. ایران باید از فرصت برای احیای برجام استفاده کند

1083492 فقط خبر

روز گذشته (جمعه) وزارت امور خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای از ایران خواست از سفر جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی به تهران برای نهایی کردن و جمع بندی برجام استفاده کند.

به گزارش سایت تایمز نو، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای اعلام کرد: آماده هستیم تا در این زمینه به توافق برسیم و از ایران بخواهیم تا حد امکان از این فرصت دیپلماتیک برای نهایی کردن و نتیجه گیری استفاده کند. از آن استفاده کنید. یک دیپلمات اتحادیه اروپا تلاش خواهد کرد ایران را برای احیای توافق هسته ای متقاعد کند.

سرویس اقدام خارجی اروپا نیز روز گذشته در بیانیه ای درباره سفر بورل گفت: ایران سفر خواهد کرد. نماینده عالی دولت به عنوان هماهنگ کننده برجام با حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه و سایر همتایان مرتبط ایرانی دیدار خواهد کرد.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توئیتی سفر خود به تهران را تنها راه دیپلماسی برای بازگشت به اجرای کامل برجام و معکوس کردن تنش‌های کنونی خواند.

وی در همین رابطه نوشت: به عنوان هماهنگ کننده برجام برای دیدار با همکارم حسین امیرعبدالهیان و دیگر مقامات ذیربط ایرانی به تهران سفر می کنم. دیپلماسی تنها راه بازگشت به اجرای کامل توافق و معکوس کردن تنش های فعلی است.

این اولین سفر بورل به تهران در دولت سیزدهم است. انریکه مورا، معاون بورل، پیش از این به تهران سفر کرده بود.

حاتب زاده افزود: در این سفر که در چارچوب رایزنی های مستمر ایران و اتحادیه اروپا انجام می شود، روابط دوجانبه، برخی مسائل منطقه ای و بین المللی و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم ها انجام می شود. مورد بحث قرار گیرد.”

  خسروی وفا: حضور فوق العاده وزیر ورزش مشکلات قهرمانان پارالمپیک را حل می کند

امیر عبداللهیان روز پنجشنبه در نشست خبری با سرگئی لاوروف همتای روس خود در تهران گفت که مذاکرات در وین در آینده نزدیک از سر گرفته خواهد شد. به توافق برسیم.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید