فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی منتشر شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جشنواره بین المللی علوم اسلامی و انسانی فارابی هر ساله توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری بنیاد ملی نخبگان و رهبری پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه برگزار می شود. از علم

تحولات علمی در این دوره از جشنواره در 15 گروه علمی «اخلاق، ادیان و عرفان»، «تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی»، «حقوق»، «زبان، ادبیات و زبان شناسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «اقتصاد» علوم، مدیریت و علوم مالی، «علوم تربیتی، روانشناسی و علوم ورزشی»، «علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای»، «علوم قرآن، تفسیر و حدیث»، «فقه و اصول»، «فلسفه، منطق و کلام». ” ، “فناوری اطلاعات، اطلاعات و کتابداری”، “مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)”، “هنر و زیبایی شناسی” و “مطالعات بین رشته ای” پذیرفته می شوند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی از اساتید، پژوهشگران و نویسندگان آثار علمی در حوزه علوم انسانی و اسلامی دعوت کرد تا دستاوردهای خود را در قالب کتاب های علمی، گزارش های علمی نهایی، پایان نامه های دکتری، پایان نامه های کارشناسی ارشد و مقالات پژوهشی در این زمینه ارائه کنند. علوم اسلامی – انسانی که در سه سال گذشته (از ابتدای فروردین 1398 تا پایان اسفند 1400) تکمیل یا منتشر شده است.

مهلت ثبت نام آثار جشنواره تا 19 آبان ماه 1401 اعلام شده است و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره www.farabiaward.ir مراجعه کنند.

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی منتشر شد

فراخوان بخش خارجی چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی

این جشنواره در بخش بین‌المللی با هدف شناسایی استعدادها، آثار و نظریه‌های برجسته، روش‌ها و طرح‌های نوین پژوهشی در سه حوزه «ایرانی‌شناسی»، «مطالعات اسلامی» و «مذهب‌شناسی» به منظور تشویق و ارائه موارد برگزیده برگزار می‌شود. جامعه بین المللی.

  حاتب زاده: قطع مذاکرات در وین می تواند راه را برای حل مشکلات هموار کند - اندیشه معاصر

بخش بین‌المللی این جشنواره در چهاردهمین دوره خود، از داوطلبان واجد شرایط در رشته‌های «شخصیت پیشرو» و «پژوهش عالی» تقدیر می‌کند. در این فراخوان از کلیه اساتید، پژوهشگران و صاحبان آثار با ملیت غیرایرانی جهت شرکت در بخش بین المللی چهاردهمین جشنواره فارابی دعوت به عمل می آید. اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی در ژوئن 2023 (تیر 1402) در تهران برگزار می شود.

ویژگی های اصلی شخصیت اصلی

1. دارا بودن آثار و مراجع علمی 2. برخورداری از نوآوری یا نظریه پردازی مؤثر 3. برخورداری از تجربه مؤثر در گسترش آموزش عالی 4. برخورداری از تجربه مؤثر در کارآموزی 5. تأثیر علمی و عملی در مجامع بین المللی

ویژگی های اساسی پژوهش برتر

1. داشتن مشکل و چارچوب نظری خاص 2. روش تحقیق و ماهیت میان رشته ای 3. رویکرد انتقادی به دیدگاه ها و مکاتب مختلف در حوزه موضوعی پژوهش 4. وجود نوآوری های پژوهشی مرتبط 5. وجود مدل، نظریه موثر یا سیستم منسجم (در تحقیقات بنیادی) یا راه‌حل عملی و اجرایی برای مشکلات موجود (در تحقیقات کاربردی)

علاقه مندان می توانند از شهریور 1391 (شهریور 1401) تا پایان آبان ماه 1391 (1401 آذر) ثبت نام و مدارک لازم را در سامانه جشنواره فارابی به نشانی www.farabiaward.ir بارگذاری کنند. همچنین ثبت نام در سامانه جشنواره به دو صورت حقیقی و حقوقی انجام می شود; بدین معنی که هم معلمان، پژوهشگران و دارندگان آثار علمی و هم ناشران می توانند در سامانه مذکور ثبت نام کنند.

به گزارش خبرنگار آنا، مراسم معرفی برگزیدگان سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی مطالعات اسلامی و بشردوستانه فارابی روز سه شنبه 23 تیرماه با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد. .

  لغو مرز 150 متری رودخانه تهران به کجا ختم شد؟ / آخرین جزئیات از تخریب طبقات هتل آرنا شمیرانات

انتهای پیام/104/

دیدگاهتان را بنویسید