فرآورده های نفتی و پتروشیمی از عوارض صادراتی معاف شدند

با تصویب دولت؛

42015 537 فقط خبر

هیات وزیران فهرست مواد خام و نیمه خام و فرآورده های معدنی و فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی مشمول معافیت مالیاتی درآمدهای صادراتی را تعیین کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، هیئت وزیران روز چهارشنبه بند (ص) تبصره (6) قانون بودجه سال 1401 کل کشور و اجرای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری را به ترتیب اجرا کرد. تحقق جهش تولید دانش بنیان و جلوگیری از صادرات موسسات مورد نیاز بازار داخلی. ، فهرست مواد اولیه و نیمه خام و فرآورده های معدنی و فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی که درآمد حاصل از صادرات آنها مشمول مالیات در تمام نقاط کشور است را تعیین کرد.

بر اساس این گزارش، بر اساس بند (پ) تبصره (6) قانون بودجه 1401 کل کشور، به منظور کاهش انگیزه صادرات کالاهای کم ارزش و بر این اساس زمینه تحقق اقتصاد، بر اساس دانش و توسعه زنجیره ارزش تولید و گذر از فروش مواد اولیه از طریق حمایت از صنایع پایین دستی و همچنین درآمد مالیاتی دولت برای افزایش ثبات منابع مالی دولت، درآمدهای صادراتی مواد معدنی. مواد و محصولات و صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی اعم از بیلت، بلوم و اسلب، نفت، گاز و محصولات پتروشیمی از جمله قیر و متانول، اوره و پلی اتیلن به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات و عوارض صادراتی و فهرست مواد اولیه و نیمه خام باید به استثنای سمت‌های مشخص شده و سمت‌های مندرج در مصوبه دولت تعیین و به تصویب هیأت وزیران برسد. سال گذشته

  تزریق بیش از 546 هزار دوز واکسن تاج یک شبه در کشور - تفکر مدرن

اجرای مقررات خرید محصولات کشاورزی و دامی وارداتی توسط شرکت های ایرانی فعال در منطقه فراسرزمینی

نظر به اینکه تصمیم موضوع بند (ن) تبصره (8) قانون بودجه سال 1401 کل کشور مبنی بر اولویت خرید از شرکت های ایرانی فعال در حوزه کشاورزی فراسرزمینی در واردات محصولات کشاورزی. و فرآورده های دامی در شرایط مساوی تکرار دقیق تصمیم مندرج در بند (م) می باشد ) تبصره (8) قانون بودجه سال 1401 کل کشور، هیئت وزیران جهت اجتناب از ایرادات شورای اسلامی، تصویب می کند. مفاد اجرايي بند (م) تبصره (8) ماده واحده قانون بودجه سال 1400 به عنوان مفاد اجرايي بند (ن) تبصره (8) تنها ماده قانون بودجه سال جاري. باید اعمال شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید