فارس، مازندران و گیلان میزبان بیشترین گردشگر در تعطیلات عید سعید فطر هستند/ اجرای آزمایشی طرح آتش سرد

921675 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات ویژه گردشگری ویژه عید سعید فطر که امروز شنبه 10 اردیبهشت ماه 1401 برگزار شد، با هدف افزایش سفر در استان های مختلف در ایام عید سعید فطر پیش بینی شده است. عید سعید فطر خدمات مناسبی به گردشگران و مسافران ارائه شد.

سید مصطفی فاطمی دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات گردشگری در این نشست با اشاره به رزرو اقامتگاه های رسمی در برخی استان ها و شهرستان ها گفت: . منصوب شده اند.

وی افزود: اصفهان، همدان، سنندج، کاشان و مشهد پس از سه استان برتر تاکنون بیشترین رزرو را داشته اند و استان های کرمان و یزد و همچنین استان های آذربایجان شرقی و لرستان با افزایش رزرو روبه رو هستند. محل اقامت رسمی و حجم مورد انتظار است. تعداد مسافران ورودی در این استان ها افزایش می یابد.

فاطمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش تصادفات رانندگی افزود: کمپ هایی در مبادی ورودی شهرها با استفاده از ظرفیت چادرهای عشایری برای کاهش تصادفات راه اندازی می شود و در فاصله 30 کیلومتری شهرها گردشگران بیشتر آشنا می شوند. این چادرهای عشایری «در کنار فرهنگ عشایری مدتی آرام خواهند گرفت.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات گردشگری ادامه داد: موضوع دیگری که در این ستاد از سوی مدیران در حال رصد است بحث اسکان مسافران است و ادارات مختلف آماده اسکان هستند.

فاطمی همچنین یادآور شد: برای جلوگیری از حوادث ناگوار برای گردشگران، ممنوعیت ساخت چادر بر روی رودخانه های استان های مختلف را اعلام کردیم. علاوه بر نظارت دقیق بر ارائه خدمات شایسته به گردشگران، بازرسی مستمر از امکانات گردشگری و نحوه ارائه خدمات، عملکرد روزانه سامانه 092929 و اطلاع رسانی دقیق و کامل مسافران و گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر از دیگر موارد است. فعالیت های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات گردشگری.

  چرا پرسپولیس مظاهری را دستگیر کرد؟ + جزئیات - اندیشه معاصر

وی همچنین با اشاره به اجرای طرحی با عنوان آتش سوزی بیان کرد: این طرح در دو استان به صورت پایلوت در حال اجراست که در آن نقاط پرخطر جاده ها به ویژه در شب توسط پلیس راهور و علائم راهنمایی و رانندگی شناسایی می شود.

در این جلسه تعدادی از نمایندگان دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات گردشگری گزارشی از اقدامات و برنامه های دستگاه های متبوع خود در تعطیلات عید سعید فطر ارائه کردند.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید