غرب در بحران است و صدای اعتراض شنیده نمی شود

1086341 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی اعتراضات مردمی به سیاست های دولت به ویژه در حوزه ناتوانی در مدیریت اوضاع اقتصادی و مهار تورم افسارگسیخته تشدید شده است. شکست حزب محافظه کار در انتخابات محلی انگلیس که منشأ استعفاهای زنجیره ای در کابینه جانسون شد و شکست ائتلاف ماکرون در انتخابات پارلمانی فرانسه که در دهه های اخیر بی سابقه بود، نمونه هایی از این دست هستند. اعتراضات مردمی به سیاست های دولت

کارشناسان سیاسی معتقدند احتمال تکرار این اتفاق در انتخابات پارلمانی آمریکا وجود دارد

رای گیری در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده آمریکا در روز سه شنبه 8 نوامبر 2022 برای تعیین تخصیص همه 435 کرسی مجلس نمایندگان و 35 کرسی از 100 کرسی سنا انجام می شود.

از سوی دیگر این اعتراضات مردمی به شکل اعتصابات سراسری در آمد. مانند بسیاری از کشورهای اروپایی مانند انگلیس، فرانسه، اسپانیا، آلمان، ایتالیا و غیره، اتحادیه های هواپیمایی و جاده ای و ریلی اعتصابات ملی را سازماندهی کردند.

اعتراض مردم به سیاست های جنگ طلبانه غرب که باعث بحران جهانی غذا و انرژی شده است، یکی از جنبه های جسورانه تظاهرات خیابانی است.

بانک مرکزی انگلیس هفته گذشته اعلام کرد که قیمت کالاهای ضروری مانند غذا و انرژی در بریتانیا و جهان به شدت افزایش یافته و چشم انداز رشد بدتر شده است.

روزنامه فایننشال تایمز با اشاره به تشدید سیاست‌های پولی توسط بانک‌های مرکزی در منطقه یورو، پیش‌بینی کرد که این تصمیم‌ها می‌تواند اقتصادهای بزرگ اروپایی را به رکود بکشاند. این روزنامه تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 40 میلیارد دلار اوراق قرضه اروپا با مشکل مواجه است.

  تصمیم مهم فرهاد برای بازی جام حذفی استقلال! - اندیشه معاصر

محاسبات فایننشال تایمز، بر اساس ارقام شرکت خدمات مالی Interactive Data، نشان می‌دهد که اوراق قرضه شرکتی تا پایان سال 2021 6 میلیارد یورو انباشته شده است. بدهی شرکت‌ها از 31 می تا 30 ژوئن بیش از دو برابر شده است و این نگرانی را افزایش داده است که تصمیمات بانک مرکزی برای تشدید قوانین پولی سیاست می تواند اقتصادهای بزرگ را وارد رکود کند.

تورم در کشورهایی که از یورو استفاده می کنند به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به رکورد جدیدی رسیده است. بر اساس آخرین گزارش دفتر آمار اتحادیه اروپا موسوم به یورواستات، تورم سالانه در 19 کشور منطقه یورو در ژوئن (ژوئن-ژوئیه) به 8.6 درصد رسید که در مقایسه با 8.1 درصد ثبت شده در ماه می (مه- ژوئن) افزایش داشت. ) را گذرانده است.

بنابراین تورم در منطقه یورو به بالاترین حد خود از سال 1997 که واحد پول اروپایی ثبت شد، رسید. قیمت انرژی در منطقه یورو 41.9 درصد و قیمت مواد غذایی و تنباکو نیز 8.9 درصد افزایش یافته است. در انگلستان به دلیل وخامت اوضاع، پارلمان آن کشور از دولت جانسون خواست تا وزارت فقر غذایی ایجاد کند.روزنامه آلمانی بیلد نیز در گزارشی گزارش داد; با توجه به افزایش تورم، مردم مجبور شده اند وعده های غذایی خود را به گونه ای کاهش دهند که از هر 6 آلمانی، 1 نفر برای صرفه جویی در هزینه، وعده های غذایی خود را حذف می کند.

فیگارونیز در گزارشی اشاره کرد که تورم فرانسه رکورد 37 ساله را شکسته است.

این نشریه می افزاید که قیمت مسکن، بیمه، خدمات اجتماعی، اجاره بها، آب، زباله های خانگی در حال افزایش است. در عین حال غرب با بحران اقتصادی و تورمی مواجه است و از کسری بودجه برای رفع نیاز مردم رنج می برد که در عین حال 600 میلیارد دلار برای مقابله با چین اختصاص داده اند.

  تأثیر رنگ قرمز بر برانگیختگی جنسی در مردان - یک تفکر مدرن

بی تدبیری غرب در این شرایط زمانی آشکارتر می شود که این کشورها در شرایط بحران انرژی بر سر راه توافق با یکی از بزرگترین دارندگان انرژی یعنی ایران سنگ اندازی می کنند. بی تفاوتی دولتمردان غربی به مطالبات و مشکلات مردم در این جمله بایدن به وضوح دیده می شود که گفت: تورم در آمریکا به دلیل حمایت اوکراین است، مردم باید آن را تحمل کنند.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید