عین اللهی: پنج هزار میلیارد تن بین بیماران خاص توزیع شد

1083310 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه آنا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بودجه پنج میلیارد میلیاردی مصوب مجلس برای بیماران خاص به زودی برای رسیدگی به مشکلات این بیماران اختصاص می یابد.

عین اللهی در جمع خبرنگاران در راز و جرگلان گفت: علاوه بر بودجه اختصاص یافته برای بیماران خاص، اساسنامه صندوق بیماری های خاص نیز به تصویب شورای عالی بیمه رسیده و در دستور کار دولت قرار دارد. با تصویب هیأت وزیران و سپس شناسایی بیماران خاص «در کشور تمامی خدمات آنها تحت پوشش این صندوق است و حتی برای دسترسی آسان به داروها اقلام پزشکی از طریق پست به محل سکونت آنها ارسال می شود.

وی گسترش بیمه پایه را یکی از برنامه های دولت عنوان کرد و افزود: یکی از کارهایی که در دولت انقلاب انجام شد بیمه رایگان 5 میلیون و 400 هزار نفر از دهک اول تا سوم و 400 هزار نفر در سال گذشته بود. «آنها را رایگان بیمه می کردند و الان می توان گفت تقریباً همه افراد تحت پوشش بیمه هستند به جز ثروتمندان که باید مراقب خودشان باشند.

عین اللهی گفت: با این اقدام دولت عملاً برای اولین بار بیمه اجتماعی را اجرا می کند که باعث افتخار دولت است و مردم بدانند که می توانند از بیمه رایگان استفاده کنند، می توانند با معرفی کد ملی خود در سامانه کد ملی خود اطلاعات لازم را کسب کنند. سیستم اجتماعی.”

وی افزود: برای تشویق افراد در طرح جوانان، زنان باردار بدون توجه به تمکن مالی به صورت رایگان بیمه می شوند و فرزندان آنها نیز تا سن پنجاه سالگی بیمه خواهند شد.

  کدام خودروها مشمول مالیات می شوند؟ - اندیشه معاصر

وی پیری جمعیت را یکی از معضلات جامعه عنوان کرد و افزود: بسته های تشویقی را برای کارشناسان مامایی و بهداشتی در نظر گرفته ایم تا مردم را به بچه دار شدن تشویق کنند و با توجه به سرانه افراد تشویق شده، ماماها و بهورزان برای بچه دار شدن در شبکه های بهداشتی.» این افراد تشویق می شوند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید