عکس | زنی که با مغز نوزاد متولد شد! – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، پزشکان متوجه وجود تومور مغزی در سر یک زن جوان شدند و برای برداشتن تومور اقدام به عمل جراحی کردند. وقتی تومور را برداشتند، متوجه شدند که تومور نیست و جنین دوقلو است. شاید باورش برایتان سخت باشد، اما این داستان درست است که اتفاقی مشابه برای یک زن 26 ساله هندی و دانشجوی دکترا به نام یامینی کارانام که عکس او را در قسمت مشاهده می کنید، رخ داده است.

یمینی ناگهان احساس کرد که نمی تواند کتابی بخواند و در واقع این کلمات برایش معنایی ندارند. مشکلات درک مفاهیم و مطالب و همچنین مشکلات درک شنوایی در طول روز افزایش می یابد. مثلاً می گفت اگر دو نفر در یک اتاق با هم صحبت می کردند، من هرگز متوجه نمی شدم.

عکس |  زنی که با مغز نوزاد متولد شد!

برخلاف عمل‌های سنتی که جمجمه را باز می‌کنند و یک فلزیاب قرار می‌دهند، متخصصان زنان عمل نمی‌کنند و از میکروسکوپ برای دیدن عمق مغز استفاده می‌کنند. در این عملیات از فناوری تصویربرداری دیجیتال استفاده می شود. نیمی از برش جراحی ایجاد شد تا بتوانند آندوسکوپ را وارد کنند و شرایط داخلی را ببینند.

پس از عمل، پزشکان بسیار شگفت زده شدند، زیرا توموری که آنها برداشتند، در واقع جنین دوقلوی این زن بود که استخوان، مو و دندان داشت. جراح او گفت که این دومین مورد مشابه در طول 7000 تا 8000 جراحی تومور او بود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1246624

  بیوگرافی داور داربی 98 - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید