عواقب وحشتناک کاهش وزن سریع – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، کاهش وزن کاهش نیم تا یک کیلوگرم در یک هفته سالم است و نه بیشتر. با این حال، این روند کاهش وزن ممکن است کند به نظر برسد. اما به شما کمک می کند وزن ایده آل خود را همیشه حفظ کنید.

به یاد داشته باشید که حدود یک پوند چربی 3500 کالری دارد. بنابراین برای کاهش یک پوند در هفته، باید روزانه 500 کالری بیشتر از آنچه می خورید بسوزانید.

علاوه بر این، اگر خیلی سریع وزن کم کنید، ممکن است آنطور که باید چربی بسوزانید، اما در عوض وزنی که از دست می دهید، وزن آب و حتی ماهیچه هایی است که از دست داده اید. زیرا کاهش چربی بسیار سخت است و نمی توانید در مدت زمان کوتاهی کالری چربی بسوزانید. کاهش وزن سریع در مواردی که سلامتی ایجاب می کند باید تحت نظر پزشک انجام شود. کاهش وزن سریع عواقبی دارد که باید بدانید:

ممکن است مواد مغذی مهمی را از دست بدهید

بسیاری از رژیم های لاغری سریع شما را مجبور می کنند بیشتر گروه های غذایی را حذف کنید، به این معنی که مواد مغذی مهمی مانند ویتامین ها و مواد معدنی را که برای سالم ماندن به آن ها نیاز دارید از دست می دهید. به عنوان مثال، رژیم غذایی که محصولات لبنی را حذف می کند می تواند منجر به کمبود کلسیم شود و رژیم غذایی که کربوهیدرات ها را محدود می کند ممکن است به این معنی باشد که شما فیبر کافی دریافت نمی کنید. حتی با یک رژیم غذایی کم کالری، باید تعدادی مواد مغذی مانند کلسیم، ویتامین D، ویتامین B12، اسید فولیک و آهن دریافت کنید.

  اخبار آزمون استخدام معلمان پیمانی 13 فروردین 1401 + رتبه بندی معلمان پیمانی و پاره وقت کی معرفی می شود؟ - اندیشه معاصر

ممکن است بتوانید در مدت کوتاهی کالری بسیار کمی بسوزانید. اما اگر هدف شما حفظ وزن از دست رفته است، باید بیشتر تلاش کنید تا کمی وزن کم کنید، بنابراین خیلی زود خسته می شوید و از هدف خود دست می کشید.

عواقب کمبود مواد مغذی
. کمبود انرژی
. شکنندگی مو و ناخن
. ریزش مو
. خستگی مفرط
. سیستم ایمنی ضعیف
. ضعف استخوان و پوکی استخوان

متابولیسم شما کند می شود
کاهش وزن سریع معمولاً به دلیل دریافت کالری بسیار کم است، برای مثال افرادی که کالری دریافتی روزانه خود را از 3000 کالری به 1200 کالری کاهش می دهند خیلی سریع وزن کم می کنند.

مشکل این است که بدن این وضعیت را نشانه محدودیت غذا می داند و در حالت گرسنگی قرار دارد. هنگامی که بدن گرسنه است، سوخت کاهش می یابد تا به صرفه جویی در انرژی کمک کند و بدن تمایل به ذخیره چربی بیشتری دارد. روزانه 500 کالری کمتر از قبل مصرف کنید. ممکن است خیلی زود نتیجه نگیرید. اما در دراز مدت تاثیر آن را خواهید دید.

ممکن است عضله بیشتری نسبت به چربی از دست بدهید
شما قطعاً می خواهید وزن خود را از چربی کم کنید نه عضله. هیچ کس از حجم عضلانی بیشتر شکایت نمی کند. اما اگر خیلی سریع کالری بسوزانید، توده عضلانی خود را از دست خواهید داد. رژیم های کاهش وزن، که به شما اجازه می دهد کالری بسیار کمی مصرف کنید، به بدن اجازه می دهد تا ماهیچه ها را برای انرژی تجزیه کند.

از نظر متابولیک، ماهیچه‌ها نسبت به چربی فعال‌تر هستند، به این معنی که یک کیلوگرم عضله کالری بیشتری نسبت به یک کیلوگرم چربی می‌سوزاند. بنابراین از دست دادن عضلات به معنای سوزاندن کالری کمتر در طول روز است.

  دفاع عجیب کیهان از تصمیم جدید دولت اصلی

ممکن است بدن شما واقعاً کم آب شده باشد
معمولاً در دو هفته اول رژیم سریعتر وزن کم می کنید و این به دلیل وزنی است که از دست می دهید. به خصوص با رژیم های کم کربوهیدرات، افراد مقدار زیادی آب از دست می دهند، به همین دلیل است که رژیم های کتوژنیک اغلب به کاهش وزن سریع معروف هستند. اما مشکل اینجاست که چنین کم آبی سریع می تواند بدن را کم آب کند و اثرات ناخوشایند زیادی مانند یبوست، سردرد، گرفتگی عضلات و کمبود انرژی بر بدن بگذارد.

ممکن است گرسنه باشید
لپتین، هورمونی که گرسنگی و سیری را کنترل می‌کند، با رژیم‌های سریع و بسیار کم کالری کاهش می‌یابد. وقتی سطح لپتین طبیعی است، به مغز شما می گوید که بدن شما چه زمانی چربی کافی دارد و در نتیجه مغز شما سیگنالی دریافت می کند که شما سیر شده اید. اما مطالعات نشان می دهد که رژیم های بسیار کم کالری تعادل لپتین را به هم می زند و می تواند اشتهای شما را افزایش دهد، بنابراین پرخوری خواهید کرد.

سلامت روان شما مختل شده است
اگر خیلی سریع وزن کم کنید، دچار عواقب روانی خواهید شد. اگر زمان کافی برای عادت کردن به شکل و وزن جدید بدن ندارید، ممکن است به پرخوری عصبی، بی اشتهایی یا بدشکلی مبتلا شوید. خیلی ها فکر می کنند که اگر A بعد مثلاً رژیم لاغری را شروع کند، می گویند: اگر لاغر شوم خوشحال می شوم یا اگر وزنم کم شود ازدواج می کنم! بنابراین بعد از کاهش وزن وقتی این اتفاقات نمی افتد عوارض روانی به وجود می آید.

  دلایل محبوبیت آمبولانس هوایی خصوصی در بین مردم چیست؟

ممکن است سنگ کیسه صفرا داشته باشید
احتمالاً فکر نمی کردید که کاهش وزن روی کیسه صفرا تأثیر بگذارد، اما واقعیت این است که وقتی کیسه صفرا به طور طبیعی کار می کند، آنزیم های گوارشی تولید می کند که به هضم غذاهای چرب کمک می کند. اما وقتی خیلی کم غذا می خورید، کیسه صفرا دیگر نباید این آنزیم ها را تولید کند و زمانی که این آنزیم ها غیرفعال می مانند، می توانند کیسه صفرا را مسدود کرده و دچار سنگ کیسه صفرا شوند که بسیار دردناک است و حتی در موارد شدید نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

رژیم های کاهش وزن فوری را نمی توان ادامه داد
دلیل آن ساده است: ممکن است بتوانید کالری بسیار کمی را در مدت زمان کوتاهی بسوزانید، اما اگر هدف شما حفظ کاهش وزن است، باید برای کاهش مقدار کمی بیشتر تلاش کنید، بنابراین به زودی خسته و وزن کم خواهید کرد. از هدف خود نتیجه بگیرید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261406

دیدگاهتان را بنویسید