عواقب تصمیم بر فدراسیون و سجادی/ نه کی روش و نه برونکو

953991 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، آنچه مسلم است علاقه مندان به حضور مجدد کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی ایران از هیچ فشاری برای بازگشت او دریغ نمی کنند. از فشارهای سیاسی و اجرایی گرفته تا فشار رسانه ای و فراهم شدن شرایط برای بازگشت او در فضای مجازی، بلکه در دنیای واقعی، هنوز فدراسیون فوتبال تسلیم این فشارها نشده است. در واکنش به این فشار، فدراسیون فوتبال حتی صفحه رسمی اینستاگرام کارلوس کی روش را پس از گذشت بیش از سه سال از خروج او از ایران، آنفالو کرد تا به شایعات واکنش نشان دهد.

در همین حال صحبت از جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال در وزارت ورزش و جوانان بود که در آن بحث بازگشت کی روش یا تغییر سرمربی ایرانی مطرح شد اما کمیته فنی در این خصوص واکنشی نشان نداد.

ماجرا از این قرار است که منتقدان دراگان اسکوچیچ و کسانی که به اخراج او در آستانه جام جهانی 2022 قطر اعتقاد دارند، معتقدند کارلوس کی روش، برانکو ایوانکوویچ یا علی دایی بهترین گزینه‌های جایگزین در این فرصت کوتاه هستند، اما تاکنون هیچ کدام از این گزینه‌ها نبوده‌اند. این افراد به تیم پیوسته اند، تیم ملی نزدیک نشده و هیئت مدیره فدراسیون فوتبال زیر بار تغییر سرمربی قرار نگرفته است. نکته جالب اما این است که بسیاری معتقدند برانکو ایوانکوویچ که اکنون سرمربی تیم ملی عمان است می تواند مفیدتر از کارلوس کی روش باشد و او را جایگزین بهتری برای اسکوچیچ می دانند. برخی معتقدند ایرانی بودن علی دایی شانس او ​​را برای بازگشت به تیم ملی افزایش می دهد اما فشار رسانه ای روی حضور کی روش است.

  در دستور کار مجلس لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای است

اگرچه هیئت مدیره قصد جایگزینی اسکوچیچ را ندارد، اما برخی فشارها از سوی دولت وجود دارد که هیئت مدیره این کار را قبل از انتخابات 8 سپتامبر به عهده بگیرد. از آنجایی که ماجراهای مارک ویلموتس منجر به شکایت از هیئت مدیره قبلی شد، اعضای هیئت مدیره دوست ندارند با تغییر سرمربی و تحمیل شکایت جدید به فوتبال ایران دردسر ایجاد کنند.

اگرچه پیش از این وزارت ورزش و جوانان پس از دیدار حمید سجادی با 6 بازیکن بین المللی در اردوی قطر از عدم حضور وی در امور فدراسیون فوتبال و تیم ملی خبر داده بود، اما این شایعه نیز حاکی از آن است که فشارها از سوی وزارت ورزش و جوانان به گوش می رسد. ورزش و برخی افراد این وزارتخانه و همچنین نهاد ریاست جمهوری باید اسکوچیچ را جایگزین فدراسیون کی روش کنند. اتفاقی که کار را برای سجادی سخت می کند چرا که شورای اسلامی هم پیگیر این ماجراست و شاید بالاخره وزیر ورزش پایش را به مجلس باز کند.

در این شرایط میرشاد مجدی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال تمایلی به تصمیم گیری قبل از مجمع ندارد که باعث لغزش جایگاه وی و کاهش شانس او ​​برای رسیدن به صندلی ریاست در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال شود. .

انتهای پیام/4146

دیدگاهتان را بنویسید