عوارض کودکان گیر کرده در تاج – تفکر مدرن

یک روانشناس می گوید: مهارت های حرکتی ادراکی نقش بسیار اساسی در مشکل یادگیری دارد. این مهارت‌ها به گروهی از مهارت‌های حرکتی اشاره دارد که به فرد کمک می‌کند اطلاعات حسی را بیشتر درک کند و به او اجازه می‌دهد تا به مهارت‌های حرکتی مورد نظر توجه بیشتری داشته باشد.

مطابق با عارف جوانبخت برای زندگی در یک محیط پویا، افراد باید اطلاعات حسی محیط را به درستی دریافت، درک و پردازش کنند و به محرک های موجود پاسخ مناسب دهند. یکی از پیش نیازهای فرد برای داشتن پاسخ حرکتی مناسب، درک صحیح محرک هاست. محرک ها از طریق گیرنده های حسی به پیام های عصبی تبدیل شده و پردازش می شوند.

وی گفت: تمرینات حسی-حرکتی می تواند فرآیند ادراک و مسیرهای مراکز متصل در مغز را بهبود بخشد و منجر به بهبود یادگیری، افزایش سرعت واکنش، توجه و تمرکز و هماهنگی دو طرفه بدن و چشم و دست شود. تمرینات حسی حرکتی شامل تمرینات هوازی، بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها، حرکت روی تخته تعادل، حرکت در مسیرهایی با علائم و اشکال مختلف است.

«ورزش هوازی تمام حواس بینایی، شنوایی، لامسه، عمق و حس تعادل را در بر می گیرد و مغز این اطلاعات را در حین فعالیت یکپارچه، کاوش و پردازش می کند و پس از انطباق با تجربیات گذشته، به حرکت پاسخ مناسب می دهد. “، او گفت. این ممکن است پاسخ جدیدی به شرایط جدید باشد.

به گزارش جوانباخت، در سال های اخیر با شیوع بیماری عروق کرونر و افزایش مراقبت والدین و کودکانی که در خانه می مانند، کم تحرکی و به دنبال آن کاهش فعالیت های حسی- حرکتی افزایش یافته است. مواجه هستیم.

  چرا خوب علم مجوز آسیایی استقلال و پرسپولیس را صادر نکرد؟ (کمیته بد اولین مقصر بود) مصطفوی مجبور به بحث با نماینده مجلس نشد

وی بیان کرد: لازم است ابتدا خانواده ها و معلمان با انجام بازی هایی برای تقویت مهارت های حسی حرکتی از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کنند و در مرحله بعد با بررسی وضعیت یادگیری کودک در صورت مشاهده مشکل برای تشخیص به موقع و مداخلات تخصصی انجام شود. “با روانشناسان متخصص در کودکان استثنایی مشورت کنید.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1277623

دیدگاهتان را بنویسید