عملیات روسیه علیه ائتلاف آمریکایی در سوریه

1072663 فقط خبر

به گزارش وال استریت ژورنال، پایگاه نظامی التنف در نزدیکی مرز سوریه و اردن در جنوب شرقی سوریه جایی است که نیروهای آمریکایی در حال انجام ماموریت برای آموزش و مشاوره نیروهای محلی هستند.

قبل از این حمله، روسیه به ایالات متحده گفته بود که در پاسخ به حمله مورد انتظار نیروهای دولتی سوریه که می تواند باعث زخمی شدن مردم و نابودی خودروها شود، حملات هوایی را انجام خواهد داد.

اندکی بعد جنگنده های روسی شامل دو فروند سوخو 35 و سوخو 24 بر فراز پایگاه نظامی التنف به پرواز درآمدند و به این پایگاه حمله کردند. هشداری که قبل از حمله صادر شد در واقع پیامی به مقامات آمریکایی بود مبنی بر اینکه ارتش روسیه فعالانه نیروهای آمریکایی را هدف قرار نمی دهد بلکه مانع از انجام ماموریت آمریکا در سوریه می شود.

در حال حاضر حدود 200 نیروی آمریکایی در پایگاه نظامی التنف مستقر هستند.

ارتش آمریکا در جریان این حملات نزدیک پایگاه نبود و آسیبی ندید. اما این عملیات آنچه را که یک مقام نظامی ایالات متحده «افزایش قابل توجه تحریکات» در این ماه خواند، برجسته کرد.

همچنین در این هفته، روس ها دو جنگنده سوخو 34 را مستقر کردند که از آنجا آمریکا به شمال شرق سوریه حمله کرد تا یکی از بمب سازان داعش را منهدم کند.

ژنرال اریک کوریلا، فرمانده کل فرماندهی مرکزی آمریکا گفت: «رفتار اخیر روسیه تحریک آمیز و تنش آمیز بوده است. در همین حال، واشنگتن به دنبال اجتناب از رویارویی با روسیه در سوریه است.

با این حال، کارشناسان هشدار می دهند که اقدامات روسیه در سوریه به طور بالقوه می تواند به رویارویی مستقیم با ایالات متحده منجر شود.

  هواشناسی استان تهران 17 اسفند 1392 - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید