عملکرد بورس در نیمه اول مرداد چقدر بوده است؟

شاخص کل از ابتدای مرداد تا اواسط این ماه بازدهی منفی 1.7 درصدی داشته است. شاخص هم وزن نیز در این مدت 3.6 درصد کاهش یافت.

3505 851 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا. بازار سرمایه از ابتدای مرداد تا اواسط ماه (قبل از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی) با افت 1.7 درصدی همراه بود، بنابراین هفته اول مردادماه را با افت و نسبت به هفته دوم به پایان رساند. بخش کوچکی از زیان خود را جبران کرد. در نهایت این شاخص به عدد یک میلیون و 448 هزار و 924 واحد می رسد.

در همین حال، گروه‌های ریالی بازار با انتشار اخبار برجام مورد استقبال سهامداران قرار گرفتند. از جمله این شرکت ها می توان به نمادهای گروه خودرویی، بانکی و سیمانی اشاره کرد.

در گروه شاخص، شاخص کل از ابتدای مردادماه بازدهی منفی 1.7 درصدی داشته است.

شاخص هم وزن نیز در این مدت 3.6 درصد بازدهی منفی داشته است. این در حالی است که شاخص آزاد شناور قبل از تعطیلات با منفی 1.3 درصدی به کار خود پایان داد.

گروه خودروسازی خگستر با وجود چند روز مثبت، در هفته دوم مرداد شاهد بازدهی منفی 7 درصدی سهامداران بود.

خودرو و خساپا علیرغم پذیرش این دو توکن از سوی سهامداران در 15 روز گذشته 3 درصد بازدهی داشته اند.

در گروه فلزات نیز نماد فگستر با وجود عدم حضور فولاد مبارکه به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه توانست بازدهی 15 درصدی را برای خریداران خود ایجاد کند. در این گروه، فملی و ذوب به عنوان بزرگان این گروه به ترتیب 5 درصد بازدهی مثبت و 3 درصد منفی را ثبت کردند.

  شکست آسمان خراش ایران در مقابل اردن

در گروه سیمان نماد سبزوا با 5 درصد مثبت، نماد سمازن با 1 درصد مثبت و سحرمز با 5 درصد بازدهی مثبت به کار خود پایان دادند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید