عمان به توافق عادی سازی روابط با صهیونیست ها نمی پیوندد

1076889 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان در گفت وگو با روزنامه فرانسوی فیگارو تاکید کرد که مسقط به توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نخواهد پیوست.

به گزارش امروز (شنبه) پایگاه خبری الخلیج آنلاین و سایت رادیو مونت کارلو به نقل از فیگارو، بدر البوسعیدی گفت که عمان «نخستین کشور در ساحل خلیج فارس» است. [فارس] او از صلح بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها از زمان توافقنامه کمپ دیوید در سال 1979 حمایت می کند.

با این حال وزیر امور خارجه عمان تاکید کرد که مسقط به توافقات ابراهیم (عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) نمی پیوندد «زیرا این کشور ابتکارات حمایت از مردم فلسطین را ترجیح می دهد».

البوسعیدی افزود: هر موفقیتی در توافق ابراهیم باید بر اساس راه حل دو کشوری باشد و به یک راه حل نهایی، پایدار و عادلانه برای مسئله فلسطین منجر شود.

وی همچنین در بخشی دیگر از این مصاحبه به مذاکرات وین اشاره کرد و مذاکرات محرمانه بین پادشاهی های عمان، ایران و آمریکا را تایید نکرد. اما او گفت که دستیابی به یک توافق جدید به نفع خاورمیانه و جهان است.

وی ادامه داد: آمریکا در حال تغییر موازنه قوا در خاورمیانه است و منطقه را ترک نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه عمان در خصوص جنگ در اروپا گفت که مسقط در این جنگ بی طرف بود زیرا اروپایی ها بودند که باید راه حلی برای این جنگ بیابند.

بدر البوسعیدی افزود که عمان کشور کوچکی است که از جنگ متاثر شده است و نمی خواهد در آن شرکت کند، اما به دنبال راه حل است.

  افشاگری سحر زکریا از محمدرضا شریفی نیا / راز مافیا فاش شد + فیلم - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید