عمان از خواسته های مشروع ایران حمایت کرد

1089286 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه جهان خبرگزاری آنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (سه شنبه) 13 مردادماه با وزیر امور خارجه کشورمان گفتگوی تلفنی و تبادل نظر کرد. عمان، بدر البوسعیدی در خصوص مسائل دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابلاغ سلام آیت الله رئیسی به هیثم بن طارق سلطان عمان، از نگاه مثبت این کشور به توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای تشکر و قدردانی کرد.

امیر عبداللهیان در خصوص آخرین تحولات مذاکرات بر سر رفع تحریم ها، بر ابتکارات طرف ایرانی برای باز نگه داشتن پنجره دیپلماتیک تاکید کرد: مرحله نهایی توافق به دو مولفه واقع گرایی و انعطاف طرف آمریکایی بستگی دارد. جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافقی باثبات و قوی کاملا جدی است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران به امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان اهمیت می دهد و درک مسائل و مشکلات کنونی انرژی در جهان تاکنون ابتکارات مختلفی را انجام داده است.

بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به ارزیابی خود از طرف های مختلف مذاکره کننده در وین، بر دیدگاه کشورش مبنی بر لزوم دستیابی به توافق در مذاکرات تاکید کرد و گفت: معتقدیم که همه طرف ها خواهان دستیابی به توافق نهایی هستند و فرصت طلایی برای دستیابی به توافق فراهم شده است.

وزیر امور خارجه عمان خاطرنشان کرد: عمان همواره از دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات و برآورده شدن خواسته های مشروع ایران حمایت می کند.

  ادای احترام به شهدای گمنام از شهر کوار - اندیشه ای مدرن

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید