علی پروین هم از دستش در نیامده بود (کلیپی از تمسخر پیشکسوتان بزرگ پرسپولیس درست کردند) تا به امروز کسی این آقا را می شناخت؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حدود 50 نفر از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس با حضور مدیرعامل این باشگاه با رئیس سازمان خصوصی سازی دیدار و درباره نحوه انتقال این باشگاه به فرابورس گفتگو کردند.

در اواسط برنامه اما حمید درخشان، کاپیتان و سرمربی سابق پرسپولیس عصبانی شد و درباره برخی از پیشکسوتان این تیم با سابقه یکی دو ساله صحبت کرد.

با درخشان تماس گرفتیم تا دلیل این عصبانیت و ناراحتی را جویا شویم.

* ماجرا چه بود؟ شنیدیم در جلسه هم اندیشی خصوصی سازی باشگاه پرسپولیس خیلی عصبانی بوده و حرف هایی زده است.

– نمی دانم معیار پیشکسوت بودن پرسپولیس چیست؟ مملکتی یکی دو سال در پرسپولیس بازی کرد و پولش را کامل گرفت و جانباز شد!

* ما متوجه نشدیم! میشه بیشتر توضیح بدی

– (با عصبانیت بیشتر) چطور مملکت پیشکسوت پرسپولیس شد وقتی تیمش به پرسپولیس گل زد و 3 متر به هوا پرید!

* انگار عصبانی هستی آیا کسی در جلسه چیزی گفته و شما را عصبانی کرده است؟

– نه، کلیپی درست کردند که مثلاً یکی از پیشکسوتان پرسپولیس بود، اما نه علی پروین بود، نه پنجعلی، نه ناصر محمد هانی، نه من و محتبی محرمی!

* به طور جدی ؟! اما پروین چیزی نگفت؟

علی پروین اصلا عاشق نشده بود! من فقط بعد از اعتراض فهمیدم.

* پس عکس های این ویدیو چه بود؟

– مهدی مهدوی کیا، کریم باقری، علی دایی، علی کریمی و یکی دو نفر دیگر و هیچکس از دهه 60 در این ویدیو حضور نداشته است. از رضا درویش تعجب کردم. او که در دهه 60 همیشه با ما بود، این ویدیو را ندیده بود که به او اجازه پخش آن را بدهد؟ کی بی سواد و ناآگاه این کلیپ رو بدون گذاشتن عکس علی پروین درست کرده؟! چطور می تواند باشد؟ داریم؟

  زمان ساخت ایران 3 قطعی است - اندیشه مدرن

* گفتید پیشکسوت فردی است که حداقل 10 سال در این باشگاه بازی کرده باشد؟

– گفتم ما افرادی داریم که 12 یا 13 سال و حتی بیشتر از عمر و جوانی خود را در این باشگاه گذرانده اند، نه اینکه تمام دوره هایشان را بازی کرده و بعد به پرسپولیس برگشتند یا فقط یک بار در این تیم بازی کرده باشند. یا دو سال آن زمان در این ویدئو چنین بازیکنانی با سابقه بالای 12 سال بازی در پرسپولیس به تصویر نمی آمد، اما آنهایی که یک سال بازی کردند اینگونه حلوا شدند!

* حالا که در این جلسه شرکت کرده اید، فکر می کنید پرسپولیس خصوصی شود یا در بورس عرضه شود؟

“راستش نه!” من حمید درخشان باید حقیقت را به مردم و هواداران بگویم.

* اما ظاهرا 15 اسفندماه 10 درصد از سهام استقلال و پرسپولیس در خرید اولیه به هواداران و پیشکسوتان هر دو باشگاه عرضه می شود.

– خوب، اگر پیشنهاد شود، چه کسی آن را می خرد؟! پرسپولیس منچستریونایتد است؟ آیا حاضرید سهام تیمی را بخرید که بیش از 200 میلیارد تن بدهکار است؟!

* اما ظاهرا اموال این باشگاه شناسایی و ارزش گذاری شده است؟

– این ارزیابی یا شناسایی اموال باید همراه با سند صحیح و دقیق باشد. کدام یک از این املاک متعلق به تخت جمشید است؟ پس چرا پرسپولیس اینقدر بدهی دارد؟ آیا سند مالکیت به نام پرسپولیس ذکر شده است یا باشگاه برای پرداخت بدهی حق واگذاری یا فروش آن را دارد؟!

* پس امیدی به خصوصی سازی پرسپولیس یا پذیرش پیشنهاد سهام این باشگاه در بورس ندارید؟

  کاهش حضور کارگردانان زن در بین 250 فیلم پرفروش سینمای آمریکا - اندیشه معاصر

اصلا ممکن نیست.» باشگاهی که درآمد و تعهدی ندارد چگونه باید در بورس عرضه شود؟ واقعا برای خرید سهام پرسپولیس پول می دهید؟ مثلا وقتی هواداران منچستریونایتد سهام این باشگاه را می خرند، می دانند و مطمئن هستید که سود خوبی خواهند داشت چون در یک باشگاه سودآور سرمایه گذاری کرده اند. هیچ دلیلی برای فروش یا خرید سهام در اینجا وجود ندارد. آنجاست

* چه بگوییم؟ پس چرا این جلسه را برگزار کردید و شرکت کردید؟

– به افتخار باشگاه پرسپولیس و فکر ما این بود که حرمت پیشکسوتان واقعی پرسپولیس حفظ شود اما کلیپی کردند و جانبازان واقعی را مسخره کردند! البته این بحث خصوصی سازی برای برخی مزایای دیگری نیز دارد.

* برای چه کسی؟

– به عنوان روزنامه نگار قبلاً گربان زاده را با نام می شناختید؟! حالا این آقا معروف شده و همه جا از او صحبت می شود. او چه کار کرد؟ در پرسپولیس و استقلال بازی کردی؟ گل زدند؟ مبارزه و درد از شب تا صبح؟ یا هزینه این باشگاه ها را از جیب خود پرداخت کرده است؟ نه ولی الان یک شبه معروف شد همین!

* در پایان حرف دیگری برای گفتن ندارید؟

– امیدوارم روزی برسد که باشگاه های بزرگ و مدیران آنها بیشتر از قدر پیشکسوتان واقعی خود بدانند. البته انتظار دارم پیشکسوتان با دیدن یا شنیدن این موضع سکوت کنند و از آن دفاع کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278113

دیدگاهتان را بنویسید