علی نژاد: جای بزرگان در بین کارشناسان ورزشی خالی است/ من در مجمع ناشناس نیستم

962375 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، مهدی علینژاد پس از ثبت نام در انتخابات کمیته ملی المپیک برای تصدی پست ریاست در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال ها در عرصه ورزش مسئولیت دارم، 26 سال سابقه دارم. تجربه مدیریتی و آخرین آن نایب قهرمانی وزارت ورزش بود که تجربه خوبی داشتم. من 13 سال رئیس فدراسیون ووشو بودم. من در عرصه بین المللی تجربه دارم و نایب رئیس فدراسیون آسیایی هستم و به همین دلیل به عنوان رئیس کمیته معرفی شدم. این کمیسیون وزارت امور خارجه ایران است و نیاز به افرادی دارد که دیپلماسی ورزشی را بلد باشند، روابط بین الملل را بشناسند و برای حمایت از ورزش قهرمانی، کسانی که این موضوع را چشیده اند، مسئولیت پذیر باشند. نتیجه گیری من این بود که برای ریاست جمهوری شرکت کنم. امیدوارم اعضای مجمع مورد لطف من باشند.

معاون اسبق وزیر ورزش در خصوص انتخاب کارشناسان ورزشی تصریح کرد: هر انتخاباتی روندی دارد و بخشی از آن معرفی کارشناسان ورزشی بود. رئیس کمیته افراد را معرفی می کند و هیئت اجرایی آنها را تایید می کند. این روند تمام شده است و اقوام ترجیح دادند عده ای از افراد خود را انتخاب کنند، شما نمی توانید کسی را سرزنش کنید زیرا انتخاب افراد بر عهده آنها بوده است، هرچند جای خالی بزرگانی مانند پولادگر، کیومارت هاشمی و اصغر رحیمی به دلیل سرمایه بودن آنها خالی خواهد بود. از ورزش

وی در خصوص مهاجرت نخبگان گفت: این موضوع جدیدی نیست و قبل از انقلاب هم اتفاق افتاده است اما سنگین و ضعیف بوده است. در ایران تعداد مهاجران زیاد نبود، اما چون ورزشکاران نخبه ای هستند که به چشم می آیند و یک گروه مرجع هستند، تأثیر اجتماعی و سیاسی دارد. قوانینی در مورد استخدام، تحصیل و ارتش وجود دارد که به خوبی اجرا نمی شود. باید صندوقی ایجاد شود تا نخبگان ورزشی بورسیه شوند، باید با دستگاه های اجرایی مثل صمت و نفت برای تامین آینده آنها همکاری کنیم. کمتر این مهاجرت را در فوتبال و والیبال می بینید چون پول زیادی در کار است.

  سورپرایز جدید دولت برای مردم با این دو سپرده جدید! / چه کسی دریافت خواهد کرد؟ - اندیشه معاصر

وی در پاسخ به این سوال که معمولا روسای کمیته های ملی المپیک با حمایت دولت به راحتی می توانند بودجه را تامین کنند، آیا این حمایت را دارید، خاطرنشان کرد: سابقه من نشان می دهد که گرایش سیاسی نداشته ام، کار کرده ام. با 4 دولت در دوره های مختلف مسئولیت قطعا حمایت دولت مهم و موثر است زیرا ورزش برای آنها مهم است و بارها بر اهمیت ورزش تاکید کرده اند. بنابراین مشکلی نخواهد بود و هدف من خدمت به ورزش است، اگر نمی توانستم آن را تامین کنم، ادامه نمی دادم.

وی همچنین درباره اینکه چه حواشی داشته و آیا برای تایید صلاحیتش مشکلی خواهد داشت یا خیر، گفت: حاشیه خاصی برای من ایجاد نشد.

رئیس سابق فدراسیون ووشو درباره قرارداد ویلموتس گفت: زمانی که مسئولیت داشتم صحبت کردم. من در نوامبر 2018 مسئولیت را بر عهده گرفتم و او در نوامبر رفت. آمدن و رفتن او به وقت من نبود، اما بارها در محافل مسئول بودم. معاون وزیر در آن زمان می تواند توضیح دهد، حالا که من مسئول نیستم، اما به دنبال تصمیم ویلموتس، وزارت یک تیم حقوقی تشکیل داد که من عضو کوچکی از آن بودم. جلسات متعددی در ریاست جمهوری برگزار شد، شاید 15 جلسه. قوی ترین تیم حقوقی تشکیل شد و دفاع خوبی صورت گرفت. از طرف ما کارشناسانی که در دوپینگ روسیه نیز نقش داشتند در دادگاه حضور داشتند. یا در پرونده بلاتر مسئول بودند. وکیل پرونده همچنین مسئول بخش حقوقی بارسلونا بود. واسوق احمدی از ایران مسئولیت داشت و سخت کار می کرد. امیدوارم که حکم ویلموتس خسارت کمتری صادر کند.

  عملیات حج 1401 از 25 خرداد آغاز می شود

وی در خصوص اینکه آیا به وی رای اعتماد می دهند یا خیر، یادآور شد: من در مجمع فردی ناشناس نیستم و امیدوارم به من رای اعتماد بدهند وگرنه ثبت نام نمی کردم.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید