علم الهدی: متأسفانه در دام معیشت و خوراک خود گرفتار شده ایم. این همان چیزی است که دشمن می خواست – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر علم الهدی در دیدار با مسئولان در مراسم دهه فجر، خراسان رضوی افزود: و اگر خدا بخواهد شاهد این دهه فجر خواهیم بود.

وی گفت: موضوع مهم در جشن سالگرد پیروزی انقلاب این است که امروز با یک نسل روبرو هستیم و به یک نسل می گوییم سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیرید که در زمان انقلاب به دنیا نیامده است. پیروزی انقلاب و وضعیت سیاه و تحقیرآمیز آن، رژیم را درک نکرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: باید نسلی که امام و انقلاب را ندیده است را از اتفاقات آگاه کنیم و بفهمیم چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی افتاده است. البته مشکلاتی که در آنجا رخ داد لمسی و احساسی بود، نه سوالاتی که حاضران بتوانند آن حس را منتقل کنند، ناگفته نماند که داستان های رادیویی و ویدئویی می توانند منتقل کنند.

وی افزود: از یک طرف مردم دست خالی و بی پشتوانه هستند و از طرف دیگر جلادان ظالم هستند و این مردم در حال شکست دادن او هستند و به فرموده امام خمینی (ره) پیروزی خون بر شمشیر بود. حالا چگونه می توان این کار را برای نسل سوم و قرعه کشی چهارم به خوبی درک کرد؟

علم الهدی ادامه داد: این نسل می گوید ما الان نظام داریم، آن موقع نظام داشتیم اما این نظام بهتر از این نظام است، الان می خواهیم مشکلات و گرفتاری ها و جنگ را بیان کنیم و دستاوردهای انقلاب را نشان دهیم. در این شرایط اینکه حتی نزدیک ترین روستا به مشهد که مرکز استان بود از نعمت راه و برق محروم بود اما الان دورافتاده ترین نقاط کشور راه و برق دارند و به شبکه نوری متصل هستند. اینها واقعیت است، اما به درستی منعکس نشده است.

  فرماندار جدید تبریز با حکم رئیس جمهور معرفی شد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مردم برای دین انقلاب کردند، افزود: مردمی که انقلاب کردند و ایستادند و به استقبال گلوله داغ رفتند برای دین بودند و دین دلیل اصلی آن بود. این انقلاب.”

علم الهدی افزود: در 10 دی ماه در مشهد جلادان ظالم قتل عام وحشیانه ای انجام دادند اما انقلاب مردم شدت گرفت و همه به میدان آمدند و رژیم ستمشاهی عقب نشینی کرد. در مورد امروز و نسلی که انقلاب را ندیده اند چقدر از اینها گفته شده است؟ بیان و ترسیم اوضاع از این روز کار ساده ای نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه خوشبختانه در این انقلاب با یک پیروزی مرتبط با انقلاب روبرو هستیم، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، افزود: خداوند فرموده یاری کنندگان خدا کسانی هستند که اگر در زمین اگر به آنها قدرت و اطاعت بدهیم، نماز می خوانند، یعنی نماز خواندن در اوج کفر و الحاد مهم است و لذا به این پیروزی رسیدیم.

وی گفت: الحمدلله امروز در طول 43 سال مقاومت، قدرت انقلاب به حلقه مقاومت در امت و جهان اسلام تبدیل شده است که مسلمانان انقلابی را در برابر بمباران های دشمن بیدار نگه می دارد و مقاومت و مبارزه می کند.

علم الهدی افزود: روزی که انقلاب کردیم رژیم ظالم بودیم و با دست خالی این رژیم را شکست دادیم. الان بعد از 43 سال دیگر با نظام ظالمانه مواجه نیستیم، بلکه دایره مقاومت یعنی جریان بیداری اسلامی با استکبار جهانی مواجه است و استکبار هم در حال شکست است.

  شهید سلیمانی مصداق عینی «کنار مردم» و «برای مردم» بود.

علم الهدی با اشاره به نمازگزار رئیس جمهوری اسلامی در کرملین گفت: و مارکسیسم 70 سال و برای نشان دادن قدرت اسلام و قدرت دین، توحید و تقوا بالاتر از الحاد بود. یعنی الحادی که در بطن مارکسیسم علیه اسلام به عنوان اتحاد جماهیر شوروی بود، اکنون از بین رفته و متلاشی شده و نماز در مرکز آن قرار دارد، این بزرگترین دستاورد انقلاب ماست که متاسفانه به درستی اجرا نشد.

وی افزود: دشمن تقریباً می خواست آنقدر مشغول غذا و رزق و روزی باشیم که دیگر به اهداف اصلی خود نمی رسیم اما اکنون متأسفانه در این موضوع غرق شده ایم و دقیقاً آنچه را که باید انجام نمی دهیم.

وی ادامه داد: به هر حال شما کارکنان تا جایی که می توانید تلاش کنید و امیدواریم بتوانیم فجر امسال را با عزت برگزار کنیم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253480

دیدگاهتان را بنویسید