علت بیماری عروق کرونر با وجود واکسیناسیون

علت بیماری عروق کرونر با وجود واکسیناسیون

عوامل متعددی در ابتلای افرادی که با کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند، که با ظهور گونه‌ی omicron بسیار مسری است، کمک می‌کند.

آسوشیتدپرس گزارش می‌دهد که احتمال ابتلای انسان به سویه کروناویروس Omicron بیشتر است. حتی اگر آنها را خیلی بیمار نکند. افزایش آلودگی در این مسیر همزمان با آغاز فصل سفر و تعطیلات در بسیاری از نقاط جهان بود.

لوئیس مانسکی، محقق ویروس‌شناسی در دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید مردم ممکن است به اشتباه فکر کنند که واکسن‌های کووید-19 به طور کامل عفونت را مسدود می‌کنند، اما این واکسن‌ها در درجه اول برای جلوگیری از بیماری‌های جدی طراحی شده‌اند. به خصوص برای افرادی که دوزهای تقویت کننده واکسن را دریافت کرده اند.

به گفته وی، تزریق دو دوز واکسن کراون همچنان محافظت قوی در برابر موارد شدید بیماری ناشی از عفونت امیکرون ایجاد نمی کند. دوزهای اولیه این واکسن ها در جلوگیری از آلودگی با Omicron چندان خوب نیستند و افزایش دوز این واکسن ها فقط سطح آنتی بادی را برای کمک به مبارزه با عفونت افزایش می دهد.

به نظر می رسد که Omicron ها بسیار موثرتر از گونه های تاج قبلی تولید مثل می کنند. اگر افراد مبتلا به این نوع تاج بار ویروسی بالایی داشته باشند، به احتمال زیاد آن را به دیگران به خصوص افراد واکسینه نشده منتقل می کنند. افرادی که واکسینه شده اند و به اومیکرون مبتلا می شوند، احتمال بیشتری دارد که علائم خفیف داشته باشند، زیرا این واکسن ها باعث ایجاد نیروهای محافظتی زیادی در سیستم ایمنی بدن می شوند و عبور از اومیکرون را سخت تر می کنند.

  چگونه می توانم از همسرم انتقاد کنم؟ - اندیشه معاصر

با این حال، توصیه به رعایت پروتکل های بهداشتی هنوز تغییر نکرده است. پزشکان می گویند از شلوغی پرهیز کنید و واکسن کراون و دوزهای تقویت کننده را تزریق کنید. اگرچه این واکسن ها همیشه از شما در برابر ویروس محافظت نمی کنند، اما احتمال زنده ماندن بیمار و مرخص شدن از بیمارستان را بسیار بیشتر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید