علت اصلی سرطان سینه چیست؟ – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، فرزانه گشمردی افزود: سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در بین زنان و مردان است که هر ساله آمارهای زیادی در دنیا به دست می آید. با توجه به خطر بالای این بیماری و مرگ و میر ناشی از آن، دانستن روش های پیشگیری از سرطان سینه می تواند بسیار موثر باشد.

سن بالا، بلوغ جوان، اولین زایمان در سنین بالا، عدم بارداری و زایمان، سابقه سرطان سینه یا بیماری خوش خیم (غیر سرطانی) پستان و خواهر یا مادر مبتلا به سرطان سینه از جمله عواملی هستند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. روی سینه.”

کارشناس بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: پرتودرمانی یا پرتودرمانی سینه ها، وجود بافت متراکم پستان در ماموگرافی، مصرف هورمون های استروژن و پروژسترون، مصرف الکل و سفید از دیگر دلایل ابتلا به این بیماری است. افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه

بررسی تغییرات پوستی شامل افتادگی یا افتادگی پوست سینه، تغییر شکل هاله اطراف نوک پستان، زخم و تورم پوست سینه و تغییر شکل طبیعی پوست سینه از علائم و نشانه های سرطان سینه است. به ندرت دردناک است، بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر بغل، خونریزی یا نشت از نوک پستان، تغییر سایز سینه از دیگر علائم این بیماری است.

کارشناس بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت بوشهر تصریح کرد: زنان پس از یائسگی و پس از 60 سالگی به طور طبیعی چاق می شوند و کاهش وزن می تواند یکی از راه های پیشگیری از سرطان سینه باشد.

او دریافت که فعالیت بدنی، به ویژه در زنان جوان، سطح هورمون ها را کاهش می دهد و در نتیجه خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

  مهرگان باز هم جهانی نبود

وی گفت: استفاده از شیر مادر برای تغذیه نوزادان خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه رژیم غذایی، ماموگرافی و غربالگری پستان از دیگر عوامل پیشگیری از سرطان سینه است، افزود: بین سرطان سینه و چربی های غذایی ارتباط مثبتی وجود دارد. تمام زنان بالای 40 سال نیاز به انجام ماموگرافی دارند و سینه های آنها باید سالانه توسط پزشک یا ماما مجرب معاینه شود.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261359

دیدگاهتان را بنویسید