عضلات آرام با کمبود ویتامین D – تفکر مدرن

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که کمبود ویتامین D می تواند باعث مشکلات عضلانی و درد شود. این امر به ویژه در سالمندان بسیار مهم است و می تواند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

به طور کلی ماهیچه های اسکلتی که به استخوان ها می چسبند به ما توانایی حرکت، تعادل و انجام فعالیت های بدنی را می دهند. به همین دلیل است که حفظ سلامت ماهیچه های اسکلتی برای پیری موفق مهم است زیرا باعث بهبود تحرک و کاهش کیفیت پایین زندگی می شود.

مطالعه جدید محققان نشان می دهد که وجود ماهیچه های ضعیف ممکن است نشانه کمبود ویتامین D باشد.در واقع افراد مسن با عضلات ضعیف دو برابر بیشتر در معرض کمبود ویتامین D هستند.

به نظر می رسد سطوح کافی ویتامین D برای حفظ عملکرد عضلات به اندازه تمرینات مقاومتی و تمریناتی مانند بدنسازی و وزنه برداری مهم است. برای تعیین ارتباط بین عملکرد ضعیف ماهیچه ها و ویتامین D، این مطالعه داده های 4157 فرد 60 ساله و بالاتر را تجزیه و تحلیل کرد. به گزارش سیناپرس، برخی از تست های عملکرد فیزیکی مانند شاخص های فیزیکی مختصر SPPB و اندازه گیری قدرت عضلانی و عملکرد فیزیکی شرکت کنندگان بررسی و ثبت شد.

این اطلاعات همراه با غلظت سرمی 25 (OH) D برای تعیین وضعیت ویتامین D در بدن شرکت کنندگان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
شایان ذکر است که در طی این مطالعه، کمبود ویتامین D سطح سرمی زیر 30 نانومول در لیتر، نقطه عطف و استانداردی برای این ویتامین در بدن تعریف شد. محققان دریافته‌اند که احتمال ضعف عضلانی در افراد مبتلا به کمبود ویتامین D دو برابر بیشتر از افرادی است که دارای سطوح کافی ویتامین D هستند. همچنین، عملکرد بدنی ضعیف و قدرت عضلانی پایین در شرکت‌کنندگانی که کمبود ویتامین D دارند، سه برابر بیشتر است.

  دلیل اصلی گریه نکردن نوزادان تفکر مدرن است

دکتر ماریا اوسالیوان، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: یافته های ما نشان می دهد که کمبود ویتامین D احتمال عملکرد ضعیف عضلات در سالمندان را افزایش می دهد و اثر محافظتی فعالیت بدنی را تایید می کند. بیا دیگه. حفظ عملکرد عضلانی در ترویج پیری سالم بسیار مهم است و متاسفانه اغلب توسط افراد نادیده گرفته می شود.

به گزارش سیناپرس، مقابله با این مشکل از طریق رویکردهای چند وجهی که شامل فعالیت بدنی، معکوس کردن کمبود ویتامین D و سایر مولفه‌های رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی می‌شود، نیاز به مطالعات بیشتری دارد. به گفته کارشناسان، تا 50 درصد از جمعیت جهان دچار کمبود ویتامین D هستند.

کمبود ویتامین D با عملکرد ضعیف سیستم ایمنی، کمیت و کیفیت خواب، خلق و خوی ضعیف، خستگی عضلات، مشکلات یادگیری و حافظه، مشکلات روده و سردرد مرتبط است.

دکتر Eamon Laird یکی دیگر از محققان تیم تحقیقاتی می گوید: کمبود ویتامین D و فعالیت بدنی عوامل تغییر دهنده زندگی هستند. در این میان برخی از کشورها مانند فنلاند سیاست های غنی سازی مواد غذایی با ویتامین D را با موفقیت اجرا کرده اند که کمبود این ویتامین را در جمعیت برطرف می کند. سیاست مشابهی را می توان به روشی مشابه در سایر کشورها برای جمعیت سالمند اعمال کرد.

در نتیجه، نتایج یک مطالعه دیگر نشان می دهد که افرادی که سطح ویتامین D پایینی دارند، بیشتر در شب بیدار می شوند و به طور کلی کمتر می خوابند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263826

دیدگاهتان را بنویسید