عراق در حال تبدیل شدن به بازار تسلیحات روسیه است – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، این قراردادها شامل خرید سامانه های دفاعی پیشرفته از کشورهای مختلف از جمله جنگنده های رافال فرانسوی، پهپادها و توپخانه های مدرن و تانک های تی 90 روسی است.

این سایت قیمت خرید 14 فروند جنگنده رافال فرانسوی را 240 میلیون دلار اعلام کرد که به جای پول عراق به فرانسه نفت می رساند. یک هیئت عراقی قرار است به زودی برای بازدید از هواپیماهای بدون سرنشین به فرانسه سفر کند. وزارت دفاع عراق برای دستیابی به تانک های تی 90 روسی تلاش می کند. در حال حاضر 73 تانک از این نوع وجود دارد که در چندین سری در سال های 2018 و 2019 تحویل داده شد.

قاسم المحمدی، فرمانده ارتش عراق در هفته های اخیر با اعلام قراردادهای جدید برای واردات پهپادهای مدرن، توپخانه و سایر تجهیزات گفت: ما از آمریکا تجهیزات و خودروهای زرهی و از روسیه تانک های تی-90 خواهیم خرید. ما برنامه هایی برای افزایش توانمندی های ارتش عراق داریم. قراردادهای زیادی وجود دارد که شامل پهپادهای مسلح می شود که می توانند 30 ساعت در آسمان عراق پرواز کنند و قادر به هدف قرار دادن اهداف و نظارت مستمر مناطق مختلف هستند. این قراردادها همچنین شامل خرید توپخانه و سایر تجهیزات نظامی فرانسوی بر اساس قراردادهایی است که در گذشته امضا کرده است که برخی از آنها وارد عراق شده و برخی دیگر توسط شرکت های تسلیحاتی ساخته می شوند.

غازی فیصل، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک عراق، گفت: «ما برای تقویت سیستم های دفاع هوایی خود و بهبود توانایی های نیروهای مسلح برای مبارزه با تروریسم کار می کنیم. هزینه تسلیحات فرانسوی و روسی کمتر از آمریکایی هاست. عراق نیاز به نوسازی هواپیماهای قدیمی دارد.

  غیبت دوباره ورا در تمرین استقلال - تفکر مدرن

معتز عبدالحمید، رئیس مرکز مطالعات امنیتی و استراتژیک گفت: «عراق به دنبال تنوع بخشیدن به منابع تسلیحاتی و واردات تسلیحات از اروپا و روسیه به ویژه در زمینه دفاع هوایی است. این بسیار مهم است، به ویژه اینکه عراق از قبل برای واردات تسلیحات به برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه وابسته است. عراق برای کنترل مرزهای خود با کشورهای همسایه به تسلیحات مهمی مانند هواپیماهای بدون سرنشین نیاز دارد زیرا در مرز با سوریه درگیری وجود دارد. همچنین توافقی با ایتالیا برای تجهیز عراق به کشتی وجود دارد. اما این قرارداد هنوز کامل نشده است. وزیر دفاع عراق چند ماه پیش برای امضای این قرارداد به ایتالیا رفت. مبلغ این قرارداد به طور کامل تامین شده است.

وی گفت: عراق با ناتو قراردادهایی دارد و اعضای این ائتلاف کشورهای تولید کننده تسلیحات هستند. ما به سیستم دفاع هوایی نیاز داریم.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1278002

دیدگاهتان را بنویسید