عدم ارائه رسمی در رویداد ملی “طراحی برای کودکان”.

1089458 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، نشست حمیدرضا علیان زادگان، مدیرعامل بنیاد 15 خرداد با جمعی از اساتید دانشگاه و طراحان صنعتی به منظور بررسی و بررسی افزایش تاثیر دستاوردهای طراحی برای جشنواره کودک برگزار شد.

در این نشست که در فضایی دوستانه و کارشناسی توسط بنیاد 15 خرداد فرمان امام (ره) در اتاق جلسات این بنیاد برگزار شد، حمیدرضا علیان زادگان یکی از اهداف این نشست را تعامل و هم افزایی با طراحی عنوان کرد. کارشناسان و اساتید برای دستیابی به اهداف حداکثری اولین جشنواره طراحی کودک، ایران صنعتی تصریح کرد: جهت گیری و نگاه کلی ما به این رویداد ملی این است که در صورت تداوم موفقیت کارشناسان و ایده ها در حوزه طراحی صنعتی، می توان امیدوار بود که در زنجیره ضروریات و ملزومات زندگی در خانه‌ها و خانواده‌های ایرانی دستخوش تغییرات ملموس و ملموس به نفع افزایش امید به زندگی در محیطی آرام و امن خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه تشریفاتی به این رویداد ملی نداریم و به نتایج آن بسیار امیدوار هستیم، گفت: باید در خصوص اهداف این رویداد بین عموم مردم، صاحب نظران و صاحب نظران در زمینه طراحی برای کودکان اتفاق نظر وجود داشته باشد. رویداد مهم ایجاد نظر

علیان زادگان در ادامه با بیان اینکه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان مولد، دانش بنیان و اشتغالزا نامگذاری شده است، از نتایج این رویداد ملی و ایده های دانش بنیان حمایت ویژه خواهیم کرد، گفت: اجتماعی مأموریت های بهداشتی و مسائل مربوط به آن برای سلامت افراد محروم، حمایت از جوانان از جمعیت و همچنین توسعه اجتماعی یکی از ماموریت های جدید بنیاد در دور جدید فعالیت هاست.

علیان زادگان با بیان اینکه در ماموریت جدید بنیاد در دوره گذشته 147 اثر و پروژه ویژه شناسایی شده است که به صورت ویژه پیگیری می شود، گفت: این پروژه ها به صورت هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه رصد و ارزیابی می شود. اساس، و همچنین برای نظارت بر آنها، ما یک سیستم مدیریت پروژه پایه یکپارچه کامل را طراحی می کنیم.

  جاذبه های گردشگری آبشار مار دزفول - تفکر مدرن

وی تاکید کرد: یکی از وظایف و پروژه های ویژه ای که در دوره تحول بنیاد تعیین شده، این جشنواره طراحی برای کودکان است که برای ما بسیار مهم است.

مدیرعامل بنیاد 15 خرداد با بیان اینکه اقدامات لازم برای نظارت و ارزیابی ایده‌ها و آغاز سریع فرآیندهای حمایتی از ایده‌های برتر انجام شده است، برای تعریف یا شناسایی و حمایت از طرح‌های نوآورانه در حوزه سلامت جمعیت، خانواده و اجتماعی است. و برای تکمیل چرخه مدیریت وظایف ویژه مرتبط و برای نتایج این رویداد مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به همین دلیل زیرساخت ها را در نگرش ساختاری و سازمانی طراحی کردیم، به هیچ وجه برای حمایت از هیئت داوران دچار وقفه و غافلگیری نخواهیم شد. ایده های انتخاب شده

وی با اشاره به اینکه در نشست با بنیاد ملی نخبگان و تفاهمات اولیه بر حمایت از پروژه های نخبگانی در حوزه های مرتبط با ماموریت های جدید بنیاد تاکید شد، گفت: در این تفاهم ها به دنبال افزایش عمق و گستره خدمات بنیاد هستیم. با استفاده از ما محصولات و خدماتی خواهیم بود که حاصل تحقیقات و مطالعات نخبگان و شرکت های دانش بنیان است.

علیان زادگان با اشاره به نشست بعدی این رویداد که با حضور اصناف و صاحبان صنایع کودک برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد در دو هفته باقی مانده تا پایان مهلت ارسال ایده سایر فعالان این حوزه که هنوز ایده های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نکرده اند و با ارسال پروژه های خود در این رویداد مهم ملی شرکت می کنند.

  زلزله برای حذف سرخابی از آسیا؛ قانون جدید فدراسیون فوتبال درباره حضور تیم‌ها در لیگ برتر - اندیشه معاصر

در ادامه این نشست احمد عابدینی دبیر جشنواره طراحی محصول کودک گفت: این جشنواره و سیاست اصلی که برای آن در نظر گرفته شد تلفیقی از طراحی و رسالت اصلی بنیاد است که در قالب این جشنواره تجلی پیدا کرد. که آثار و برکات زیادی به همراه داشت

وی با بیان اینکه همفکری با کارشناسان همواره راهگشا بوده است، اظهار داشت: در این جشنواره به دنبال این هستیم که نقش طراحی صنعتی بسیار بیشتر از این باشد، از این رو این رویداد به گونه ای طراحی شده است که نتایج و پیامدهای آن به خانواده ها در امر زایمان کمک کند. از کودکان و فرزندپروری

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: زمانی که مادری برای حمل و جابجایی کالسکه نوزاد خود در خارج از منزل و در محیط عمومی نیاز به کمک دارد، این نیاز در خانه نیز احساس می شود و اینجاست که طراحان صنعتی باید کمک کنند. مادران می آیند و با طرح ها و ایده هایی که می دهند محیط خانه مناسبی برای کودک درست می کنند.

وی تاکید کرد: ما می خواهیم با برگزاری این جشنواره، مراقبت از کودکان را تسهیل کنیم و برای این امر نیازمند هدایت فرآیند طراحی محصول با این رویکرد هستیم. در این جشنواره از طراحان کمک خواستیم که اگر ایده ای برای بازطراحی و طراحی محصولی برای کودکان یا خانواده های بچه دار دارند تا محصولی تولید شود که برای نگهداری و سرگرمی کودکان مفید باشد.*

عابدینی افزود: در قالب جشنواره طراحی کودک به نهاد خانواده برای رشد و تربیت بهتر فرزندانمان نیز کمک می کنیم و با حمایت بنیاد پانزده خرداد این ایده ها در فرآیندی به محصولی تبدیل می شود که راه خود را به خانه های مردم برسانند و برای راحتی در تربیت فرزندان در دسترس خانواده ها خواهند بود.

  کدام شهرها بیشترین و کمترین یارانه را دارند؟ + اینفوگرافیک - اندیشه معاصر

وی با بیان اینکه یکی از راه های تشویق غیرمستقیم خانواده ها به فرزندآوری کاهش هزینه ها است، ادامه داد: کیفیت هر یک از این محصولات در آپارتمان می تواند باعث بهبود وضعیت کودکان شود، به عنوان مثال می توان از لباس ها و اسباب بازی های مرغوب استفاده کرد. خانواده های دارای سه فرزند مفید است زیرا این اسباب بازی ها برای مدت طولانی تری و برای چند کودک قابل استفاده است.*

دبیر جشنواره طراحی محصول کودک با بیان اینکه دو هفته تا پایان مهلت ارسال آثار در بخش مسابقه باقی مانده است، گفت: امیدواریم در دو هفته اخیر بیشترین تعداد آثار به دبیرخانه برسد تا داوری کار کند. می توانید سریعتر شروع کنید.

عابدینی تصریح کرد: با کلی فکری که در جشنواره انجام می دهیم که جایگاه طراحی صنعتی در طراحی برای کودکان به وضوح مشخص شده است و در این زمینه لازم است دانشگاه ها شروع به کار کنند و با انجام این کار بعد از این اتفاق شاهد این مشکل باشیم. پروژه های تحقیقاتی در قالب پایان نامه های دانشجویی، نیازهای خانواده ها و الزامات تربیت فرزندان در محیط مسکونی باید احصا و شناسایی شود تا طراحان صنعتی بتوانند محصولات خود را با توجه به این نیازها طراحی و ارائه کنند.

باید بگویم؛ در پایان این نشست جمعی از معلمان و کارشناسان حوزه طراحی صنعتی کشور به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص جشنواره طراحی برای کودکان پرداختند. و این نشست 3 ساعته با جمع بندی مطالب مطرح شده به پایان رسید تا در نشست با صاحبان صنایع و اصناف مرتبط با حوزه کالا و کالای کودک مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید