عبور ایران از کوه آمیکرون – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه نوین، روز گذشته وزیر بهداشت نیز به این نکته اشاره کرد. با این حال، رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان باید در دستور کار باشد و نباید از واکسیناسیون غافل شد. با این اقدامات می‌توان آرزو داشت که شاهد وضعیتی باثبات و رو به زوال تاج در کشور نوروز 1401 باشیم.

اگرچه تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است، اما تعداد بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب همچنان بالای 10000 نفر است.بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت بین ظهر پنجشنبه تا جمعه 5 بهمن 972. بیماران عروق کرونر در سراسر کشور که 1940 نفر در بیمارستان های کشور بستری شدند.

در همین مدت، 214 بیمار کرون در کشور جان باختند. بر این اساس تا ظهر دیروز هفت میلیون و 234 هزار و 904 نفر در کشور به بیماری عروق کرونر مبتلا شدند و 136 هزار و 166 نفر نیز بر اثر این بیماری در ایران جان خود را از دست دادند. آمارهای وزارت بهداشت همچنین نشان می‌دهد که در حال حاضر ۴۱۹۷ بیمار کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانی هستند.

همچنین آمار واکسیناسیون در کشور نشان می دهد که تا صبح روز جمعه 62 میلیون و 674 هزار و 913 نفر نوبت اول، 55 میلیون و 324 هزار و 216 نفر نوبت دوم و 22 میلیون و 838 هزار و 334 نفر نوبت سوم واکسن کراون را دریافت کردند. تعداد کل واکسن های تزریق شده در کشور 140 میلیون و به 837463 دوز رسیده است. همچنین روز پنجشنبه 102 هزار و 638 دوز واکسن کراون به کشور تزریق شد. این در حالی است که در حال حاضر 184 شهر با رنگ قرمز، 187 شهر با رنگ نارنجی، 76 شهر با رنگ زرد و یک شهر به رنگ آبی هستند.

  فوری | هرمزگان دوباره لرزید

عبور از کوه آمیکرون
وزیر بهداشت همچنین با برخی از خانواده های شهدای سلامت دیدار و وضعیت درمان تاج در ایران را تشریح کرد. دکتر بهرام عین‌الهی با بیان اینکه سازمان جهانی بهداشت از اینکه ایران علی‌رغم تحریم‌های هولناک توانسته روی پای خود در اپیدمی تاج بایستد تعجب کرده است، گفت: رد کردم.

وی با اشاره به تلاش کادر پزشکی طی دو سال گذشته و مبارزه با تاج و تخت گفت: دو سال از ورود ویروس کرونا به کشور می گذرد و برنامه مفصل تری را برای تجلیل از خانواده شهدا در سالگرد این سال در نظر گرفته ایم. از بیماری.» سلامت کشور است، اما متاسفانه محدودیت های تاج این موفقیت را از ما سلب کرد.

وزیر بهداشت گفت: مهم این است که خاطرات شما از شهدای عزیزتان در تاریخ ثبت شود. این داستان هر چند برای شما عزیزان خاطره بود اما برای ملت عزیزمان حکایتی است. وی گفت: سوابق تاریخی می تواند حقایق زیادی را نشان دهد، رشادت و از خودگذشتگی ملت ها و ایثار بالاترین رویداد تاریخ است و درجه انسانیت را در تاریخ به عنوان نقطه درخشانی می شناسیم.

عین اللهی گفت: تاریخ هرگز شخصیت های خود را فراموش نخواهد کرد. امروز حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یک قهرمان می شناسید. امام خمینی(ره) نیز تاریخ نگار بود و توانست تاریخ را تغییر دهد. شهادت آغاز کار است و در نظر داشته باشید که اگر حضرت زینب(س) نبود، واقعه کربلا این گونه با شکوه توصیف نمی شد. مأموریت شهدا خیلی سخت تر است. زیرا باید این شجاعت و از خودگذشتگی را ثبت کنند. با این حال، این بحث به خوبی انجام نشده است.

  زمان طلایی مصرف قرص های ویتامین چه زمانی است؟ - اندیشه معاصر

وزیر بهداشت با بیان اینکه شک نداریم روح بلند شهدا حضور دارد و مراقب ماست و شهدا زنده هستند، گفت: باید از این عزیزان شفاعت بخواهیم. چون این عزیزان برای ما راحت بودند، شهادت نوک کوه یخ است. بنابراین باید مطمئن باشیم که شهدا زنده هستند. تاج نشان می دهد که نیروهایی که به ثروت و تجهیزات خود می بالند برای مبارزه با بیماری ضعیف تر از آن هستند. دلیل آن نبود افراد قدرتمند است. قدرت هر حکومتی متعلق به مردمش است، امروز آمار تاج و تخت کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بالاست. چون مردم با آنها نیستند.

وی گفت: با حمایت مردم عزیز تعداد واکسیناسیون در ایران نسبت به بسیاری از این کشورها بیشتر است و نشان از حمایت و قدرت مردم دارد. در این مدت در هیچ مرکز درمانی هیچ بیماری بر روی زمین باقی نماند و با از خودگذشتگی بستگان کادر پزشکی و شهدای حافظ سلامتی آنان صلابت و از خودگذشتگی خود را به رخ همگان کشیدیم.
عین اللهی با تاکید بر اینکه متخصصان سلامت به معنای همه بخش‌های سلامت هستند، گفت: کادر درمانی ما نشان داده‌اند که سخت‌کوش هستند و هم‌اکنون طبق آمار سازمان جهانی بهداشت جزو ۱۰ کشور برتر مبارزه با کرونا هستیم. “

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276734

دیدگاهتان را بنویسید