عبدالله عبدالله از ایران برای پذیرش پناهجویان افغان تمجید کرد

953523 فقط خبر

عبدالله عبدالله در دیدار با سید حسن مرتضوی معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل، برخی از مشکلات افغانستان را برشمرد و گفت: وقت آن رسیده که کشورهای خارجی برای مردم افغانستان تصمیم بگیرند، اما سرنوشت آن کشور.” آنها باید خودشان بفهمند.

وی با اشاره به برخی مشکلات اخیر پناهجویان افغانستانی در ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران سال ها میزبان تعداد زیادی از مهاجرین افغانستانی بوده و ما از این بابت قدردان هستیم. برخی به دنبال ایجاد تنش بین دو ملت هستند و ما این اقدامات را محکوم می کنیم و از برادران خود در ایران می خواهیم با توجه به شرایط کنونی افغانستان، مکانی را برای زندگی بهتر برای برادران و خواهران افغان خود فراهم کنند.

رئیس سابق شورای عالی آشتی ملی در افغانستان گفت: امیدواریم شرایط برای بازگشت همه مهاجرین به افغانستان فراهم شود و کشور توسط افغان ها اداره شود و از درون به سوی رفاه و صلح حرکت کند. . “

عبدالله عبدالله پیش از این حادثه مشهد را محکوم کرده و گفته بود که برخی تلاش کردند فضای روابط دوستانه دو ملت ایران و افغانستان را متزلزل کنند که خوشبختانه با موضع معقول مقامات جمهوری اسلامی ایران این امر خنثی شد.

انتهای پیام/4033/

  رئیس جمهور در زنجان/ وعده رهبری برای پیگیری مشکلات مردم + فیلم - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید