«عباس معروفی» نویسنده مشهور ایرانی درگذشت.

عباس معارفی نویسنده ایرانی مقیم آلمان و نویسنده آثاری چون «سمفونی مردگان» و «سال قیام» که آثارش نشان از مخالفت و خصومت آشکار با اسلام داشت، در سن 65 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

18393 823 فقط خبر

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، عباس معارفی که نویسندگی را زیر نظر هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو آغاز کرد، با رمان سمفونی مردگان به شهرت رسید و اگرچه مجموعه داستان کوتاهی از جمله از خود به جای گذاشت. آخرین نسل، اما در ادبیات ایران به عنوان داستان نویس شناخته می شود.

مروهی که سال ها پیش به آلمان مهاجرت کرده بود، در آنجا به نوشتن ادامه داد، اما هرگز نتوانست به عنوان یک نویسنده مشهور به روند داستان نویسی ادامه دهد.

حتی گفته می شد که او با وجود افتخارات بزرگی که در ادبیات ایران به دست آورد، در پذیرایی هتلی در یکی از شهرهای آلمان مشغول به کار شد و عمر خود را صرف انجام کارهای پست از جمله مدیریت شبانه هتل کرد.

معروفی به عنوان یکی از اعضای اتحادیه منحله نویسندگان ایران، بارها به مخالفت با جمهوری اسلامی ایران پرداخت و به دلیل انتشار مطالب ضد اسلامی در مجله «گردون» محاکمه شد و سرانجام به آلمان رفت و همان مجله را با مطالبی از پناهنده ایرانی منتشر کرد. نویسندگان

  کیفیت هوای تهران بهبود یافته است

دیدگاهتان را بنویسید