عامل مهمی در مهاجرت نخبگان به دانشگاه هاست

رئیس دانشگاه امیرکبیر بیان کرد؛

19182 950 فقط خبر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مشکلات جذب معلمان جوان منجر به مهاجرت نخبگان می شود که برای جلوگیری از این امر باید مشکلات آنها را برطرف کنیم.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، سید حسن کدسی پور در نشست اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رئیس جمهور که در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: یکی از این اقدامات هوشمند، پروژه های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو است. برنامه ما برخی از خطوط فرآوری این معدن را مکانیزه و هوشمند می کنیم.

کدسی پور با اشاره به ساخت ابررایانه سیمرغ توسط متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ابررایانه سیمرغ در بین 100 ابررایانه دنیا قرار دارد و این پروژه در موضوعاتی مانند هوش مصنوعی، داده های بزرگ و اینترنت اشیا و اینترنت اشیا و … مورد استفاده قرار می گیرد. در زمینه پیش بینی آب و هوا، تجزیه و تحلیل زمین شناسی، زلزله شناسی و تجزیه و تحلیل داده ها اطلاعات ژنتیکی را در اختیار پلتفرم قرار می دهد.

امیرکبیر رئیس دانشگاه صنعتی گفت: مشکلات زیادی در جذب معلم وجود دارد که باعث کاهش تعداد معلمان جوان در دانشگاه ها شده است.

وی این مشکل را ناشی از مهاجرت معلمان جوان به خارج از کشور برشمرد و گفت: وجود مشکلات معیشتی، کم درآمد، مشکل مسکن و همچنین وجود جاذبه های فراوان به خارج از کشور از جمله دلایل مهاجرت معلمان به خارج از کشور است.

قدسی پور تاکید کرد: برای جلوگیری از این امر باید مشکلات آنها را حل کنیم و جاذبه هایی برای ماندن و خدمت به کشور ایجاد کنیم.

  تسلیت انجمن مدیران پایگاه های خبری به مناسبت درگذشت سید محمود دویی

انتهای پیام/4040/

دیدگاهتان را بنویسید