ظرفیت مدیریت شهری برای همکاری با شرکت های دانش بنیان

982696 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، مهدی جمالی نژاد در جمع شهرداران منتخب استان ها گفت: حکمرانی شهری در ابتدای شورای ششم که مصادف با قرن جدید است، نیازمند گفتمان و راهکارهای جدید برای توسعه از طریق توسعه نوین است. فن‌آوری و دانش را دنبال کنید، زیرا چنین فعالیت‌هایی با سرمایه کم، اشتغال و درآمد زیادی به همراه دارد و قطعاً رضایت شهروندان را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: اگر جهت گیری شرکت های دانش بنیان در حکمرانی شهری به سمت ارائه طرح های نو و تجاری سازی ایده های نو پیش برود، شهرداری ها و شرکت های دانش بنیان قادر به جذب و حفظ استعدادها و نخبگان جوان کشور خواهند بود. “

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین درباره نقش و جایگاه شهرداری ها و دهیاری ها در اجرای شعار سال بیان کرد: دانشمندان، کارآفرینان، سازمان ها و … زمینه را برای اجرای شعار امسال در شهر و روستا فراهم کنند. مناطق کشور بیش از گذشته بوده و در این راستا مهمترین اقداماتی که باید توسط شهرداری ها و دهیاری ها اجرا و پیگیری شود می تواند در آموزش و فرهنگ و همچنین طبقه بندی تسهیلگری، نهادسازی و زیرساختی مورد حمایت قرار گیرد.

جمالی نژاد گفت: وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برای نظارت بر اقدامات و برنامه ها و فعالیت های شهرداری ها و شوراها و دهیاری ها به سمت اجرای سامانه های هوشمند حرکت می کنند و این امر در دولت سیزدهم با جدیت پیگیری می شود تا به معنای واقعی کلمه جلوگیری شود. شاهدان اجتناب از تخلف و شفافیت و ارتقای رضایت عمومی.

  سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد معرفی شد

وی همچنین از تشکیل جلسات کارشناسی آسیب شناسی و انتقال تجربیات به بخش های مختلف وظایف و ماموریت های شهرداری ها با حضور شهرداران منتخب در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: نظرات و پیشنهادات در این جلسات در قالب لوایح، بخشنامه و آیین نامه اجرایی ابلاغ یا برای تصویب به دولت و مجلس تقدیم می شود.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید