ظرفیت غنی برای فعالیت شرکت های ایرانی در غرب آفریقا/ خبرگزاری آنا راه را برای همکاری ایران و ساحل عاج هموار می کند

1082000 فقط خبر

به گزارش گروه جهانی خبرگزاری آنا، سفارت موقت ساحل عاج با حضور در غرفه خبرگزاری آنا در مراسم عصر امید با دکتر علی قجری مدیر عامل خبرگزاری دانشگاه آزاد دیدار و گفتگو کرد. زمان از 28 تا 29 ژوئن.

وی ابتدا با ابراز خرسندی و افتخار از دعوت به بازدید از نمایشگاه عصر امید به ویژه بخش رباتیک دانش آموزی گفت: می دانیم که ایران تحقیقات بسیار خوبی در زمینه فناوری دارد و این موضوع را در نمایشگاه دیده ایم. “

این مقام موقت ساحل عاج در ایران افزود: آنچه برای ما جالب خواهد بود این است که بتوانیم دانشجو را تبادل کنیم، به ویژه اینکه ساحل عاج از نظر کشاورزی کشوری مرفه است و در جهت صنعتی شدن گام برمی دارد. در عین حال، درخواست ریاست جمهوری ما این است که به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم.

به گفته وی، همه علوم و فناوری هایی که ساحل عاج را به این هدف می رساند برای ما جالب خواهد بود.


بیشتر بخوانید:

دکتر طهرانچی: رویداد ملی «عصر امید» بزرگترین رویداد علمی و فناوری کشور و بزرگترین کار انجام شده در حوزه شعار سال بود.

سفیر بنگلادش در گفتگو با آنا: تفکر فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی تحولات مثبتی در زندگی ایرانیان ایجاد می کند.


استاندار آفریقایی همچنین برای کمک به دانشگاه ها و شرکت های ایرانی در ارتباط با موسسات و سازمان های ساحل عاج برای تعمیق «دیپلماسی علمی» ابراز آمادگی کرد.

به گفته وی، ساحل عاج انگیزه و پتانسیل بسیاری از شرکت های ایرانی را دارد که به آنجا بیایند و کار خود را آغاز کنند.

  دما و بارندگی در تهران در زمستان

این دیپلمات آفریقایی در نهایت خبرگزاری آنا را بستری برای همکاری ایران و ساحل عاج توصیف کرد و همکاری با این مجموعه خبری را “فرصت خوب” و “مایه افتخار” توصیف کرد.

گفتنی است نمایشگاه اولین رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» رویداد ملی فناوری و نوآوری با شعار «هزار گروه پژوهشی و زیرساخت هزار ایده ها و استارتاپ ها و هزار شرکت فناوری و خلاق با 3000 شرکت کننده در واقع مصادف با چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه بود و توجه نخبگان و مردم را به خود جلب کرد.

محور این رویداد مهم، ارائه برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم، دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه و رفع نیازهای مردم بود. همچنین در این مراسم برنامه تحول و تعالی، اسناد برنامه ریزی استانی، تحولات و مسیر آینده دانشگاه ارائه شد.

انتهای پیام/4106/

دیدگاهتان را بنویسید