ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر باید تا سال 2030 دو برابر شود

برای حفظ زمین؛

42453 405 فقط خبر

سازمان جهانی هواشناسی اعلام کرد: برای حفاظت از زمین در برابر گازهای گلخانه ای، ظرفیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر باید تا سال 2030 دو برابر شود.

تامین برق از منابع انرژی پاک مانند خورشیدی، بادی یا برق آبی باید تا پایان این دهه دو برابر شود تا گرمایش جهانی کاهش یابد.

اگر این امر محقق نشود، تغییرات آب و هوایی و بحران آب می تواند امنیت انرژی ما را به طور جدی تضعیف کند و منابع انرژی تجدید پذیر را تهدید کند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی هواشناسی، تولید انرژی منبع حدود سه چهارم گازهای گلخانه ای جهان است و برای حفظ کره زمین، افزایش ظرفیت اشکال پاک تولید انرژی مانند انرژی خورشیدی، بادی و برق آبی، و همچنین بهبود بهره وری انرژی حیاتی است.

پتری تالاس، دبیر کل سازمان جهانی هواشناسی توضیح داد: زمان به نفع ما نیست و آب و هوای زمین درست جلوی چشمان ما در حال تغییر است، بنابراین ما نیاز به یک تحول کامل در سیستم انرژی جهانی داریم و تنها در این صورت است که به آن دست خواهیم یافت. این دگرگونی.” تا عرضه برق کم آلاینده را طی هشت سال آینده دو برابر کند.

این گزارش می افزاید که در روند تامین نیازهای جهانی برق با انرژی پاک، کشورهای آفریقایی می توانند به بازیگران اصلی بازار تبدیل شوند، زیرا قاره آفریقا خانه 60 درصد از بهترین منابع خورشیدی جهان است، اما متاسفانه در حال حاضر تنها 1 درصد از این میزان است. ظرفیت. استفاده می کند.

مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی (IEA) در این زمینه گفت: دو برابر شدن ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر نیازمند برنامه ریزی بلندمدت و اقدامات سیاستی جسورانه برای تشویق سرمایه گذاری در این حوزه است. اکنون زمان تسریع انتقال به آینده انرژی های تجدیدپذیر است و اگر خیلی دیر اقدام کنیم، شانس ما برای ماندن در مسیر حفظ میانگین دمای جهانی زیر 1.5 درجه سانتیگراد از بین می رود.

  خطرات خوردن عرق نعنا برای این افراد! - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید