ظرفیت اعطای و تضمین وجوه حمایتی و تضمینی در حال افزایش است

1048621 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، سیدمهدی نیازی گفت: مرحله اول این برنامه شامل افزایش سرمایه برای سه صندوق، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، صندوق تحقیق و توسعه صنایع پیشرفته و صندوق دریانوردی.صندوق توسعه صنعت است.

وی تصریح کرد: تغییر کارکرد منابع حمایتی فنی و اعتباری از هزینه ای به افزایش سرمایه، علاوه بر تثبیت منابع بودجه، کمک شایانی به ارتقای ابزار و ظرفیت حفظ وجوه تحت پوشش خواهد بود.

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار صمت گفت: بر اساس بند «الف» تبصره 18 قانون بودجه، اعتبارات ایجاد و توسعه، تولید، اشتغال و کارآفرینی بین دستگاه های اجرایی توزیع می شود و دستگاه ها حق دارند 10 مورد را تخصیص دهند. درصد منابع در قالب کمک بلاعوض تخصیص کمک های بلاعوض فنی و اعتباری یا کمک های انتفاعی به این ترتیب علاوه بر تثبیت منابع، توانایی ارائه تسهیلات و ضمانت های وجوه را افزایش می دهد.

نیازی تاکید کرد: در رویکرد جدید وزارت صمت، صندوق ها موظف هستند بخشی از منابع دریافتی از محل افزایش سرمایه را با منابع بانکی تلفیق کنند که این امر موجب افزایش چند برابری منابع موجود برای ارائه تسهیلات به بنگاه های اقتصادی می شود.

وی گفت: حمایت و ضمانت وجوه برای ماموریت های عمرانی، سرمایه گذاری ها و حمایت های هدفمند، توسعه روزافزون صنایع و معادن کشور را تضمین می کند، اما از نظر محدودیت سرمایه، تمامی الزامات تسهیلات و ضمانت های فعالان اقتصادی در صنعت، استخراج و معادن را تامین می کند. صنعت «در سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته است که با این سرمایه‌ها امکان‌پذیر نبوده است.

  حمله سایبری به هواپیمایی ماهان + جزئیات - اندیشه معاصر

معاون هماهنگی و فضای کسب و کار افزود: با توجه به محدودیت های بودجه ای در سال های اخیر و لزوم تقویت اعتبارات، وزارت صمت با تغییر کارکرد کمک های فنی بودجه ای و منابع اعتباری از هزینه به افزایش سرمایه، علاوه بر افزایش سرمایه تثبیت منابع بودجه، تقویت وجوه.

نیازی گفت: وزارت صمت در نظر دارد فازهای بعدی افزایش سرمایه وجوه تحت پوشش را در سال جاری و همچنین در سال های آینده از محل همان منابع بودجه و با توجه به نیاز سنجی فعالان اقتصادی اجرا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید