طوفان گرد و غبار در سه استان

طوفان گرد و غبار در سه استان

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع گرد و غبار در سه استان کشور هشدار داده است.

بر اساس گزارش ها اعتدال سازمان هواشناسی با هشدار نارنجی اعلام کرد: وزش باد شدید، رگبار گرد و خاک، در مناطق مستعد گرد و غبار و احتمالا طوفان شن فردا (۹ خرداد) در شمال سیستان و بلوچستان، جنوب و شرق خراسان جنوبی و شرق کرمان و دوشنبه (۳۰ خرداد) ) (خرداد) در نوار جنوبی و شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

اختلالات ترافیکی، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید، آسیب به صنایع حساس به گرد و غبار و احتمال آسیب به صنعت کشاورزی، آسیب به سازه های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و …، سقوط اجسام از ارتفاع، شکستن درختان و نهال های فرسوده، حمل و نقل ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی در این شرایط آب و هوایی دور از انتظار نیست.

در این اقلیم از سفرهای غیرضروری خودداری کنید، خودروها را در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره پارک نکنید، از حضور همه گروه ها در فضای باز خودداری کنید، صنایع حساس به گرد و غبار را مدیریت و حفاظت کنید، سازه های موقت را تقویت کنید، از پرواز هلیکوپتر و هواپیما خودداری کنید وزن سبک و اجتناب از فعالیت توصیه می شود.

اخطار نارنجی سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است که پدیده های هواشناسی پیامدهای منفی و خسارات احتمالی به همراه داشته باشد. سیگنال نارنجی رنگ برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با پدیده مضر صادر می شود.

  اولین دبیرستان مهارت های طلایی در استان یزد افتتاح می شود

دیدگاهتان را بنویسید