طرفداران جنبش صدر پارلمان عراق را اشغال کردند

1089476 فقط خبر

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، ظهر امروز حامیان جریان صدر که نمایندگان آن در پارلمان عراق به دستور مقتدی صدر از نمایندگی خود کناره گیری کردند، از منطقه سبز بغداد عبور کردند و به مقر پارلمان عراق حمله کردند.

نیروهای امنیتی نتوانستند از ورود معترضان به مجلس جلوگیری کنند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق از تظاهرکنندگان خواست آرامش خود را حفظ کرده و فوراً منطقه سبز بغداد را ترک کنند.

در واکنش به این اقدام حامیان صدر، چارچوب هماهنگی شیعیان عراق که اکثریت مجلس را در اختیار دارد، با صدور بیانیه ای خطاب به ملت عراق تاکید کرد: عراقی های عزیز، دغدغه ما حفظ امنیت و سلامت مردم عراق است. اقشار مختلف مردم عزیزان ما هرگز به شما پشت نمی کنیم و نمی کنیم، از شما دعوت می کنیم در مقابل مکر دشمنان هوشیار باشید و با تک تک ملکه ها برخورد کنید و از هرج و مرج و اقدامات غیرقانونی جلوگیری کنید و از فرصت طلبان سوء استفاده کنید. و برای هر شرایط اضطراری آماده شوید.

گزارش ها حاکی از آن است که مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر عراق نیز ساعتی پیش پیامی خطاب به معترضان ارسال کرد و گفت: پیام شما دریافت شد. فاسدها را ترساندی دو خرچنگ درست کنید و سالم به خانه برگردید. قیام محرم الحرام قیام اصلاح و مخالفت با ظلم و فساد است.

پیام مقتدی صدر اگرچه ممکن است در این مرحله حامیان وی را به خروج از مجلس متقاعد کند، اما نشان می دهد که این جریان قصد دارد در ماه محرم به این گونه تحرکات ادامه دهد.

  نکات کلیدی در خرید اینترنتی عطر وود ادکلن

چند روز پیش برخی از رهبران گروه های عضو چارچوب هماهنگی عراق اعلام کردند که این روند برای حمایت از محمد شیعه السودانی به عنوان نخست وزیر جدید عراق به پایان رسیده است.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید