طرح مسدود شدن وجه چک کلیه حساب های بانکی در بانک توسعه تعاون اجرایی شد

1076775 فقط خبر

به گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون بانک مرکزی این طرح مهم قانونی را با همکاری مجلس شورای اسلامی از امروز (هفتم خردادماه) به صورت «تدریجی» و با مشارکت تمامی بانک های دولتی و خصوصی اجرا می کند.
بر اساس این طرح، قبل از برگشت چک، از وجوه صادرکننده چک در همان بانک برای انتقال وجه چک استفاده می شد، اما از امروز این موضوع در بین تمامی بانک ها توزیع می شود.
این گزارش می افزاید: انسداد وجوه در حساب های فردی از حساب هایی با موجودی بالاتر شروع می شود و به تدریج تا مرز کسری کاهش می یابد. چک برگشتی در این طرح، حساب مسدود نمی شود، بلکه مبلغ باقی مانده در حساب مسدود می شود.
بر اساس طرح جدید، سقف نهایی به همین میزان است چک برگشتی و – این طرح مانع از برگشت چک نیست، بلکه وجوهی که شخص در تمام بانکها دارد به میزان چک برگشتی مسدود می شود.یعنی اگر فردی با چک بخشی از مبلغ را در حساب داشته باشد این مبلغ از حسابش کسر می شود و کسری کسر می شود. چک برگشتی مسدود شده توسط سایر حساب های صادر کننده چک در تمام بانک ها.
مراحل ارجاع شخص مورد نظر به قوه قضائیه و سایر مواردی که باید انجام می شد، تکمیل می شود. مبلغ به دستور قوه قضائیه صادر و برداشت می شود.

انتهای پیام/ص

  کسانی که سکته کرده اند باید دور این غذاها خط بکشند - تفکر مدرن

دیدگاهتان را بنویسید